Przejdź do zawartości

Andrzej Dąbrowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Andrzej Dąbrowski

Andrzej Dąbrowski (ur. 1938) – polski piosenkarz, perkusista, kompozytor, dziennikarz, fotografik, kierowca rajdowy.

 • Kiedyś były dobre orkiestry radiowe a młodzi muzycy pracowali w nich na etatach. Artyści estradowi mogli nagrywać sami ale mogli również korzystać z owych orkiestr. W Poznaniu był radiowy zespół prowadzony przez Chojana, w Katowicach przez Jurka Miliana, a w stolicy big bandy Czernego, Trzaskowskiego, Kurylewicza. Była orkiestra pod dyrekcją Rachonia i w tej chwili śmiech mnie bierze bo ja miałem je wszystkie do swojej dyspozycji. To do mnie dzwoniono z Polskiego Radia z redakcji muzycznej od Rachonia, panie Andrzeju mamy trzy piosenki do wyboru, może pan by coś nagrał. To było sześćdziesiąt osób do dyspozycji! A teraz usiłowałem coś zrobić, usłyszałem no tak, możemy nagrać, ale musi pan znaleźć sponsora.
 • (…) słuchacze, szczególnie jazzowi, muzyki spokojnej, nie tylko w Polsce lubią słuchać rzeczy, które już gdzieś tam kiedyś usłyszeli.
 • W Polsce zrobiło się jakoś dziwnie, że nie docenia się wartości artystów, którzy tworzyli tę muzykę przed laty a są zdolni dalej występować. Straciła na ważności jakość tekstów i melodii a tylko czasami trafiają się rodzynki…

Cytaty z piosenek wykonywanych przez A. Dąbrowskiego[edytuj]

 • A ty się, bracie, nie denerwuj, tam Lubański gra,
  Nerwy swoje zwiąż na supeł, obok Deynę ma.
  A ty się, bracie, nie denerwuj, damy pokaz gry,
  Tylko dłonie ściśnij mocno, sprawdzą nam się sny.
  A ty się, bracie, nie denerwuj, nie żałuj gardła dziś,
  Wielki finał, złotą Nike wygra lepszy z nich.
 • Do zakochania jeden krok,
  jeden jedyny krok nic więcej
 • Niewczesna miłość (…) to tak jak gdyby wcale jej nie było.