Amiga

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Amiga 500 (1987)

Amiga (hiszp. amiga „przyjaciółka”) – popularna marka komputerów produkowanych od 1985 r. między innymi przez firmę Commodore.

  • Świat nie zawsze wybiera najlepsze rozwiązania. Ważne, często genialne wynalazki, mogą być poukrywane w pancernych sejfach, ponieważ psują czyjeś interesy. Amiga przegrała na rynku, a rynek, jak wiadomo, rządzi wszystkim. Trzeba robić swoje, ale nie upierać się przy rozwiązaniach, które pchają nas w uliczkę bez wyjścia.
  • Technologia pozwalająca na uruchamianie systemów operacyjnych z płyt optycznych nosi nazwę LiveCD. Systemy działające w ten sposób wykorzystują do pracy pliki zapisane na płycie CD-ROM lub DVD oraz wolne obszary pamięci operacyjnej komputera. Pierwszym systemem operacyjnym uruchamianym w ten sposób była stworzona w 1990 modyfikacja systemu AmigaOS przeznaczona dla komputera Amiga CDTV.
  • Autorzy: Jerzy Kaczmarek, Michał Wróbel
  • Źródło: Funkcjonalność systemu operacyjnego Linux uruchamianego z pamięci USB, „Zeszyty Naukowe Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej” Nr 28, 2010, s. 81.