Amelia Earhart

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Amelia Earhart

Amelia Mary Earhart (ur. 1897, zaginiona w 1937, uznana za zmarłą w 1939) – amerykańska dziennikarka, poetka i pilot.

  • Odwaga jest ceną, której życie żąda w zamian za udzielenie spokoju.
  • Powinieneś raz jeszcze dowiedzieć się o mojej niechęci do małżeństwa, moich obawach, że w ten sposób zrujnuje swoje szanse w pracy, która tak wiele dla mnie znaczy. Czuję, że to najbardziej szaleńcze posunięcie, na jakie mogłabym się zdobyć.(...) W naszym pożyciu nie będę trzymać się średniowiecznych przykazań wierności, ani też sama nie będę czuła się nimi związana. Jeśli stać nas na szczerość, myślę, że uda nam się uniknąć trudności, które się pojawią.
  • To już rutyna. Biję rekord, a potem robię o nim wykład. Do momentu, kiedy zdobędę następny.
  • Wierzę, że dziewczyny powinny (...) poprzez doświadczenie zorientować się, czym chcą się zająć. Próbuję (...) uświadomić im, że jest równie ważne zapewnić pracę mężczyznom jak kobietom, ponieważ mają taką samą potrzebę mentalnych bodźców, poczucia spełnienia i finansowej niezależności.
  • Znam wielu chłopców, którzy powinni piec ciasta, i wiele dziewcząt, które sprawdziłyby się o wiele lepiej przy zajęciach technicznych. Nie ma powodu, dla którego kobieta miałaby nie zajmować wysokiej pozycji w lotnictwie. Pod warunkiem, że pokona uprzedzenia i wykaże się umiejętnościami.
Commons-logo.svg