Przejdź do zawartości

Adrian Klarenbach

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Adrian Klarenbach (2007)

Adrian Klarenbach (ur. 1973) – polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, lektor i publicysta.

  • A co do prędkości i szybkości przekazu – ja mam do tego dystans. To nie chodzi o krzyczenie „to my byliśmy pierwsi”, to my… Ważne jest, żeby mieć wiarygodne informacje i po ludzku mówić o dramacie, a nie na nim żerować.
  • Błędem jest w tej chwili to, co się wytworzyło i co się wyprawia, a mianowicie taka głupia mania naśladowania kogokolwiek, czy porównywania jednej stacji do drugiej. Tak naprawdę Telewizja Polska działa już kilkadziesiąt lat i jeżeli ktoś mówi, że inna telewizja ma coś, a TVP tego nie ma, to troszeczkę mija się z prawdą, bo tak naprawdę już wszystko co było w telewizji, to było właśnie w Telewizji Polskiej.
  • Ja szczerze, tak od serca. Tradycja dla mnie rzecz święta. Ale widzę, że politykę ktoś mi idzie uprawiać. A na to się nie godzę, Panie Brudziński przepraszam za „zwrot.... się Pan”, bo widzę, że mi tu tałatajstwo biznes polityczny idzie robić.
    • Opis: o swoim wcześniejszym wpisie na Twitterze.
    • Źródło: radiozet.pl, 23 kwietnia 2019.
  • Nie było mowy o żadnych dziesięciu sierotach, pójdę jeszcze dalej, media, które podawały tę nieprawdziwą informację, zmanipulowaną przez was, przepraszały, przepraszały później panią premier (…) Mówi pan o kobietach i dzieciach, które giną chociażby w Aleppo. Pragnę przypomnieć, że nie kto inny jak europoseł Janusz Lewandowski, kazał zwrócić Komisji Europejskiej oczy na Warszawę, bo „tutaj się dramaty dzieją większe niż w Aleppo”. (…) Proszę mi powiedzieć, od kiedy trwa wojna w Syrii?
  • Nie znam tradycji zachodniopomorskiej, ale Panie Brudziński odwal się Pan od podkarpackiej. Judasz był Żydem, chyba że chcesz Pan zmieniać historię. Strażacy nie mają wątpliwości, a u Pana takowe skąd?
  • Panie pośle, ale gdyby słuchało się Kościoła rzeczywiście i przywoływało się autorytet Kościoła to nie uczestniczyłoby się chociażby w czarnych marszach. Kościół ma zdanie niezmienne od wieków na temat możliwości przerywania ciąży. (…) Nie można wybiórczo mówić, że tak: dziś przytaczamy słowa Franciszka i mówimy, że słowa Franciszka są dobre, po czym wychodzimy przeciw Franciszkowi.