Witold Stanisław Michałowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Witold Stanisław Michałowski (1939–2017) – polski inżynier, poeta, pisarz, dziennikarz, podróżnik, publicysta, działacz społeczny i polityczny.

  • Istnienie wolnej, suwerennej politycznie Ukrainy jest dużo lepszym gwarantem, że nie odrodzi się niedźwiedzie monstrum na wschodzie niż nasze członkostwo w NATO czy UE. Doradcy prezydenta Putina zdają sobie z tego doskonale sprawę. Dlatego zdecydowano się na rozegranie starej jak świat cynicznej gry. Nie dajmy się sprowokować i nie bierzmy w niej udziału.
  • Ja zrezygnowałem z wyjazdu. W sytuacji, jaka panuje w kraju, uznałem, że nie można opuszczać okrętu. To samo radzę Lepperowi, ale on jeszcze decyzji nie podjął, waha się.
  • Nie może ulegać wątpliwości, że zaistnienie oszustwa, jakim jest pozbawienie Skarbu Państwa RP znaczących dochodów z tytułu opłat tranzytowych za przesył gazu, liczonych w miliardach dolarów rocznie, było możliwe tylko w sytuacji daleko posuniętej degeneracji naszych elit oraz wyeliminowania z zasobu pojęć, jakimi one operują pojęcia polskiej racji stanu i dbałości o interesy polskich płatników podatków.
  • Polska nie musi wchodzić do Europy. Od zarania dziejów zajmujemy jego geograficzny środek. To Europa potrzebuje Polski. Potrzebuje naszego czterdziestomilionowego rynku zbytu na swoje towary i terytorium do tranzytu ze wschodu na zachód gazu ziemnego, ropy naftowej, energii elektrycznej, coraz intensywniej wykorzystywanych korytarzy powietrznych oraz tranzytowych połączeń kolejowych i transportu samochodowego.