Przejdź do zawartości

Will Smith

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Will Smith (2017)

Will Smith (właśc. Willard Christopher Smith Jr; ur. 1968) – amerykański aktor i raper. Jego żoną jest Jada Pinkett Smith.

Wypowiedzi[edytuj]

  • Jestem wielkim fanem fantastyki (…).
  • Uwielbiam komedie, uwielbiam rozbawiać ludzi (…).
  • Zazwyczaj, gdy dostaję do przeczytania scenariusz, patrzę nań jako na dwie oddzielne historie: mniejszą i większą. Objaśnię ci to na przykładzie. W filmie Ja, robot większa historia polega na tym, że roboty buntują się i próbują opanować świat. Tyle mniej więcej możesz dowiedzieć się ze zwiastunów. Na tym tle rozgrywa się mniejsza historia – opowieść o facecie, który cierpi na powypadkową traumę i próbuje poskładać swoje życie z powrotem do kupy. Tak naprawdę to właśnie te mniejsze historie decydują o wartości danego filmu, tym jednak, co przyciąga widzów do kin, są historie większe. I przyznaję się bez bicia, że podczas lektury scenariuszy patrzę przede wszystkim na ten większy plan i zastanawiam się: czy ja bym się wybrał na taki film? Roboty chcą przejąć władzę nad światem. Tajna organizacja rządowa kontroluje napływ kosmitów na planetę Ziemia i ich kontakty z ludźmi… Większa historia decyduje o tym, czy dany projekt jest skazany na sukces, czy na porażkę. Ale cała sztuka w tym, aby oba plany opowieści tworzyły zwartą, przekonującą całość. Taki właśnie, zwarty i przekonujący wydał mi się scenariusz Robota… O, przypomniałem sobie: Matrix to idealny przykład mniejszej i większej historii. Większa polega na tym, że żyjemy w świecie wykreowanym przez komputer, a mniejsza – że jakiś facet próbuje ten świat zmienić.

O Willu Smisie[edytuj]

  • Will Smith nauczył mnie szacunku dla fanów. Poznaliśmy się, gdy już kończono nagranie płyty. Pomyślałam sobie wtedy, że nawet jeśli nigdy nie zdobędę takiej popularności, jaką ma on, będę zawsze traktować innych, jak robi to Will Smith.

Zobacz też[edytuj]