Wikicytaty:Schematy stron/Osoba

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Poniższy schemat przedstawia podstawowy sposób formatowania artykułów zawierających cytaty związane z jedną osobą. Strony takie mogą zawierać słowa przez nią wypowiedziane lub napisane, jak również cytaty na temat podmiotu artykułu.

Schemat[edytuj]

'''[[w:link do artykułu w Wikipedii|imię i nazwisko]]''' (rok urodzenia–rok śmierci) – narodowość zawody, zajmowane stanowisko oraz inne najważniejsze osiągnięcia.
* Cytat po polsku.
** ''Cytat w oryginale.'' (jęz.)
** Opis: ...
** Zobacz też: [[hasło związane z cytatem]], [[hasło związane z cytatem]]

* Cytat.
** Źródło: ''tytuł filmu, książki etc.''

==O imię i nazwisko==
* Cytat.
** Autor: [[imię i nazwisko]], ''źródło''

{{SORTUJ:nazwisko, imię}}

[[Kategoria:Nazwa kategorii]]

Uwagi[edytuj]

  • Artykułom z cytatami dotyczącymi jednej osoby nadawaj tytuły zgodne z oryginalnym brzmieniem jej imienia i nazwiska. Linkując do tych stron, staraj się również używać oryginalnego brzmienia. Jeśli spolszczona wersja imienia danej osoby jest powszechna – utwórz odpowiednie przekierowanie. Uwaga: Wyjątkiem od powyższej zasady są imiona władców, które zawsze zapisujemy po polsku.
  • Jeśli nie wpisujemy cytatów o danej osobie, należy pominąć nagłówek „O imię i nazwisko”.
  • Cytaty można grupować ze względu na źródło (utwór). Taką grupę cytatów należy umieścić pod wspólnym nagłówkiem (nazwa utworu powinna być nagłówkiem). Nie należy wtedy już podawać źródła pod każdym cytatem z osobna.

Utwórz nowy artykuł[edytuj]

Wpisując imię i nazwisko danej osoby w poniższe pole i klikając na Utwórz artykuł, możesz łatwo i szybko utworzyć nowy artykuł korzystając z powyższego schematu.


Przykłady[edytuj]

Poniżej znajdują się przykłady poprawnie sformatowanych artykułów: