Wikicytaty:Narzędzia/Formatowanie automatyczne

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dorobiłem dodatkowe klawisze, których można używać w trakcie edycji. Skorzystałem tutaj częściowo z gotowych skryptów, które jednak trochę miejscami zmodyfikowałem, żeby je dopasować do specyfiki naszego projektu. Dodatkowe klawisze:

Formatuj Formatuje tekst zgodnie z przyjętą konwencją dla Wikiquote. Nie wszystko sformatuje i nie zawsze zrobi to doskonale, więc należy sprawdzić co wyszło. W przypadku długich tekstów lepiej zapisac zmiany i porównać w historii. Starałem się tak zrobić formatowanie żeby niczego nie napsuć. Nie wszystko jednak można zrobić automatycznie. Na pewno nie jest to doskonały mechanizm, ale czasem pomocny. Jeśli coś zmieni to wpisuje sam na dole w opisie zmian formatowanie - tak dla wygody.
Wstaw <br /> Zastępuje wszędzie w tekście znacznikiem <br /> złamanie pomiędzy wierszami pod warunkiem, że w tym drugim wierszu nie ma na początku gwiazdki, dwukropka albo nagłówka(=).
Przy wstawianiu wiersza podzielonego na zwrotki należy najpierw zaznaczyć cały wiersz w edytorze i następnie wcisnąć ten guzik. Jeśli jest zaznaczony tekst w edytorze to tylko zaznaczony fragment jest formatowany, ale za to zawsze traktowany jest jako jeden cytat. Bez zaznaczenia wolna linia w treści jest uważana za rozdzielenie cytatów.
Usuń <br /> Dopisuje wszędzie w tekście za znacznikiem <br /> złamanie wiersza.

Instalacja[edytuj]

Aby skorzystać ze skryptu wystarczy w preferencjach w sekcji Gadżety zaznaczyć pole obok nazwy skryptu.