Wafa Sultan

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Wafa Sultan, 2012.

Wafa Sultan (ur. 1959) – amerykańska lekarka syryjskiego pochodzenia, psychiatra, kontrowersyjna komentatorka polityczna.

  • Amerykanie poszli do Iraku w poszukiwaniu broni masowego zniszczenia i oświadczyli, że niczego nie znaleźli. Nie znaleźli nie dlatego, że jej tam nie było, ale dlatego, że szukający nie wiedzieli, gdzie jest schowana. Gdyby otworzyli jakąkolwiek muzułmańską księgę, znaleźliby ogromne ilości takiej broni.
  • Bracie, możesz wierzyć nawet w kamienie, dopóki nie zaczniesz nimi we mnie rzucać.
  • Kobiety muzułmańskie są niewolnicami mężczyzn i pozostaną nimi, jak długo same nie wyzwolą się z tego błędnego przekonania. Czy umiesz sobie wyobrazić sobie, jak bardzo zniewolona musi być kobieta, która wierzy w tę hadisę Proroka: „Kiedy mężczyźnie cieknie krew lub śluz z nosa ma prawo oczekiwać od swojej żony, że zliże to własnym językiem.” Czy umiesz sobie wyobrazić zarozumiałość mężczyzny wierzącego, iż Bóg nadał mu taką pozycję, że jego żona ma zlizywać jego wydzieliny z nosa?
  • Muzułmanie muszą sobie postawić pytanie – co mogą zrobić dla ludzkości, zanim zażądają od niej szacunku.
  • Zderzenie, świadkami którego jesteśmy nie jest kolizją między religiami, czy zderzeniem cywilizacji. Jest to starcie dwóch przeciwieństw, dwóch er. To starcie między mentalnością reprezentującą średniowiecze, a mentalnością należącą do 21 wieku. To konflikt miedzy cywilizacją a zacofaniem, miedzy cywilizowanymi a prymitywnymi, między racjonalizmem a barbarzyństwem. To zderzenie wolności z ciemiężeniem, demokracji i dyktatury. To zderzenie, w którym po jednej stronie mamy prawa człowieka, a po drugiej – pogwałcenie tych praw. To zderzenie pomiędzy tymi, którzy traktują kobiety jak zwierzynę, a tymi, którzy traktują je jak istoty ludzkie. To, co widzimy dziś nie jest zderzeniem cywilizacji. Cywilizacje nie zderzają się, lecz konkurują ze sobą.