Włodzimierz Pucek

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Włodzimierz Pucek

Włodzimierz Pucek (1946–2000) – działacz opozycji demokratycznej w PRL, radny Sejmiku Województwa Opolskiego z ramienia AWS, członek rady nadzorczej Opolskiej Kasy Chorych.

  • Niektórzy mówią, że uratował on Polskę. Moim zdaniem nie był potrzebny. „Solidarność” parła do przodu, żeby wywalczyć suwerenność, niepodległość, wolność Polski. Stan wojenny to nie tylko dekada straty. To załamanie gospodarki, pogrążenie jej w ostrym kryzysie. Gdyby nie on, bylibyśmy do przodu i nie z takimi długami. Wtedy pomoc z Zachodu byłaby dla jednego kraju, nie kilku, byłaby więc owocniejsza…
  • Do tej pory rozpatrzyliśmy połowę z postulatów kadrowych. Na 7 przypadków tylko 3 osoby zostały ukarane i to karami regulaminowymi, w tych przypadkach odrzuciliśmy żądania zmian personalnych. Jak się czujemy teraz? Nieswojo i głupio! Ciągaliśmy przecież ludzi, co do których wysunęła załoga bezpodstawne zarzuty. Z czego wynikły te pomówienia? Myślę, że w większości z utraty kontaktu między kierownictwem zmian i wydziałów a robotnikami, z osłabienia tych więzi. Ale nie chciałbym tego uogólniać.
    • Opis: o strajku w Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Frotex”.
    • Źródło: TW „Zetor” donosi, tygodnikprudnicki.pl
  • Z bandytami w nocnej porze nie rozmawiam. Zgłoszę się sam na ósmą rano.