Przejdź do zawartości

Tony Iommi

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Tony Iommi (2007)

Tony Iommi (właśc. Frank Anthony Iommi; ur. 1948) – brytyjski muzyk, gitarzysta, założyciel grupy muzycznej Black Sabbath.

  • Bardzo istotną sprawą jest wiara w to, co się robi, połączona z przekonaniem, że uda ci się osiągnąć sukces. My zawsze wierzyliśmy w naszą muzykę, wierzyliśmy, że to, co robimy w końcu przyniesie nam sukces i to się udało. Na pewno jednak nie ma jakiejś sprawdzonej recepty na długowieczność. Poza tym Black Sabbath dawno by już nie istniało gdyby nie fani, którzy pokochali naszą muzykę.
  • W moim przypadku umiejętności techniczne nie mają wielkiego znaczenia. Grając skupiam się raczej nad osiągnięciem odpowiedniego nastroju, odpowiedniej ekspresji.

O Tonym Iommim[edytuj]

  • W 1965 roku, gdy miał 17 lat, ostatniego dnia swojej pracy w fabryce odciął sobie opuszki palców maszyną do cięcia blachy. Lekarze powiedzieli mu, że już nigdy nie zagra na gitarze. Jednak Iommi zmajstrował te nakładki z plastiku i skóry, a gitarę nastroił kilka półtonów niżej, żeby można było łatwiej przyciskać struny. Prawie każdy gitarzysta heavymetalowy stroił później instrument tak samo.
    • Autor: Philipp Oehmke, Chore potwory, „Der Spiegel”, tłum. „Forum”, 21 czerwca 2013.