Tomasz Łapiński

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tomasz Łapiński

Tomasz Łapiński (ur. 1969) – piłkarz grający na pozycji obrońcy, reprezentant Polski.

  • Do piłki wszyscy pasują. Czasami nie pasuje się do szatni, ale to da się rozdzielić. Wszystko zależy od poziomu, na którym się gra. Można przecież zagrać mecz z kolegami, iść do domu i nie mieć z nimi nic wspólnego.
  • (...) jestem efektem wychowania moich rodziców, szkoły, środowiska, w którym dorastałem. Kształtowanie charakteru młodego człowieka to skomplikowana sprawa, bo zazwyczaj łatwo o manipulację – jest się bardzo podatnym na wszelkie wpływy.
  • Kiedy jest się w jakimś klubie nie warto wyskakiwać z dziwnymi tematami, nie warto wychodzić poza ramy – trzeba być częścią grupy i się do niej dostosować.
  • (...) miłość jest na przeciwnym biegunie do analizy i chłodnego rozumu. To są emocje. Ale z drugiej strony można miłość rozumieć zupełnie inaczej. Traktować ją, jako wybór, świadomą decyzję o byciu z kimś – wtedy to jest kwestia intelektualna. Mogę wybrać życie z kobietą bez względu na to czy będzie dobrze, czy będzie więcej chwil trudnych czy łatwych. Miłość mylona jest z uniesieniem erotyczno-emocjonalnym, ale to tylko zauroczenie. Oglądał pan „Miłość” Michaela Haneke? To jest miłość – kiedy człowiek podejmuje wybór, by być z ciężko chorą żoną.
  • W pokera zaangażowałem się kilka lat temu. Przeczytałem wiele książek na ten temat, chciałem zrozumieć tę grę. Teorię już znam. Dla mnie to zabawa, emocje, próby oszukania kolegi. Bo istotą pokera jest oszustwo. Moje początki z nim były przypadkowe, ale teraz już regularnie zaglądam w świat papierosowego dymu, whisky i kart.