Tom Morello

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tom Morello

Tom Morello (właściwie Thomas Baptiste Morello; ur. 1964) – amerykański muzyk i działacz społeczny włosko-irlandzko-kenijskiego pochodzenia znany z występów w zespołach Rage Against the Machine i Audioslave. Multiinstrumentalista i wokalista. Uważany za jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów. Tworzy również pod pseudonimem The Nigthwatchman.

Wypowiedzi[edytuj]

  • Kiedy byłem dzieckiem, inspirowali mnie oczywiście inni gitarzyści. Ale kiedy założyliśmy Rage Against The Machine postanowiłem wzorować się na DJ-ach i producentach techno, którzy łączyli nieorganiczne elementy w całkiem już organiczne instrumenty.

Fragmenty wywiadów[edytuj]

  • Dziennikarz: – Zacząłeś grać na gitarze, gdy miałeś 17 lat. Wielu uznałoby, że to strasznie późno...
    Tom Morello: – To prawda. Nie znam nikogo, kto odniósł sukces zaczynając grać na gitarze tak późno. Z jednym wyjątkiem. Robert Johnson sięgnął po ten instrument dopiero w wieku 18 lat. Trzeba jednak pamiętać, że to nieco inna sytuacja. W końcu wszyscy wiemy, że gość zaprzedał duszę diabłu w zamian za swój talent. (śmieje się) Ja musiałem po prostu poświęcić 10 tysięcy godzin na intensywne ćwiczenia.

Cytaty z utworów[edytuj]

  • Kochaj wielu, ufaj nielicznym.
    • Love many, trust few.
    • Źródło: tytułowy utwór z albumu „One Man Revolution” wydanego jako The Nigthwatchman.