Thomas Karlsson

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Thomas Karlsson (również Daemon Deggial; ur. 1972) – szwedzki kompozytor, autor tekstów i instrumentalista, a także pisarz i okultysta.

  • (...) prawdę można znaleźć w każdej z religii podobnie jak iluzje. Duże znaczenie ma to, jakiej prawdy poszukujesz. Jeśli ktoś szuka konwencji moralnych i społecznych wierząc, że są prawdziwe musi szukać na innych poziomach aniżeli ten, który szuka źródła mocy w człowieku. Jasne religie bazują na sile społecznej podczas gdy religie ciemne szukają siły wewnątrz jednostki. Nic nie jest prawdą a zarazem jest nią wszystko. Nic nie istnieje i wszystko istnieje. To są właśnie pytania mocy.
  • Szanuję i nawet lubię niektórych chrześcijan, a niektórych nie szanuję i nie lubię. Niezbyt podoba mi się ta religia, ale okres starego średniowiecznego chrześcijaństwa wydaje mi się bardzo interesujący – szczególnie aspekty gnostycyzmu i herezji. Najbardziej nie cierpię nowoczesnego komercyjnego chrześcijanizmu amerykańskiego, ale uważam iż lepiej jest podążać jakąś ścieżką niż żadną, co jest typowe dla nowoczesnych zagubionych i niewierzących ludzi.