Szymon Ziółkowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Szymon Ziółkowski

Szymon Ziółkowski (ur. 1976) – polski lekkoatleta, młociarz.

  • Do rzutu młotem trafiłem z racji swojej mocnej postury. Aczkolwiek wcześniej trenowałem też inne dyscypliny. Próbowałem rzutu dyskiem, pchnięcia kulą. Później trafiłem pod skrzydła specjalisty od rzutów, czyli Pana Czesława Cybulskiego. I potem wszystko się rozwinęło tak jak obserwujemy.
  • Jestem spokojniejszym człowiekiem. Wyluzowanym. Nie przejmuję się pierdołami. Na przykład przed wyjazdem do Berlina dostałem jako dres reprezentacyjny czarne spodnie i czerwoną bluzę. Nie wiem czy to komplet, bo bluzę mam w rozmiarze XXXXL, a spodnie XL. No ale strój sprawdził się w boju, więc nie narzekam.
  • Trzeba pamiętać, że ja akurat startuję w konkurencji dość mało popularnej. Czasem mnie to dziwi, bo przecież rzut młotem jest malowniczy. Startują tu potężni faceci, którzy wyglądają jak wielkie zwierzaki. Na dodatek czasami sobie pokrzyczą. A jednak w telewizji młot jest rzadko i nie zdobył popularności. Może dlatego, że potrzebuje przestrzeni, by go rozgrywać. My musimy uważać, aby w coś lub kogoś nie trafić.
  • Wstajesz rano i cię nic nie boli, to sprawdź, czy żyjesz.
    • Źródło: wywiad dla kulisysportu.pl