John Doe: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Usunięta treść Dodana treść
Utworzono nową stronę "'''John Doe''' - w USA nazwisko używane dla określenia mężczyzny o niezidentyfikowanej lub ukrytej tożsamości; odpowiednik polskiego NN (Jana Kowals..."
 
m format, dr zmiana
 
Linia 1: Linia 1:
'''[[w:John Doe|John Doe]]''' - w USA nazwisko używane dla określenia mężczyzny o niezidentyfikowanej lub ukrytej tożsamości; odpowiednik polskiego NN (Jana Kowalskiego).
'''[[w:John Doe|John Doe]]''' w USA nazwisko używane dla określenia mężczyzny o niezidentyfikowanej lub ukrytej tożsamości; odpowiednik polskiego NN (Jana Kowalskiego).
* John Doe to niewątpliwie sławny Amerykanin. Jego nazwisko występuje na oficjalnych dokumentach, w beletrystyce, a nawet w tytułach filmów, ale wszystkie nasze studia tematu nic nie przyniosły. Nie byliśmy w stanie czegokolwiek się o nim dowiedzieć. Wydawało nam się, że chwyciliśmy trop, gdy znaleźliśmy film Franka Capry z 1941 roku ''Meet John Doe''. Okazało się jednak, że to oszust. Znaleźliśmy czterech Johnów Doe na Manhattanie, ale żaden z nich nie był tym, którego szukaliśmy. Poprosiliśmy również urząd podatkowy, ale niezbyt nam tam pomogli - też go szukają. Słyszeliśmy, że żyje z Jane Doe. Jej jednak również nie udało nam się znaleźć.
* John Doe to niewątpliwie sławny Amerykanin. Jego nazwisko występuje na oficjalnych dokumentach, w beletrystyce, a nawet w tytułach filmów, ale wszystkie nasze studia tematu nic nie przyniosły. Nie byliśmy w stanie czegokolwiek się o nim dowiedzieć. Wydawało nam się, że chwyciliśmy trop, gdy znaleźliśmy film Franka Capry z 1941 roku ''Meet John Doe''. Okazało się jednak, że to oszust. Znaleźliśmy czterech Johnów Doe na Manhattanie, ale żaden z nich nie był tym, którego szukaliśmy. Poprosiliśmy również urząd podatkowy, ale niezbyt nam tam pomogli też go szukają. Słyszeliśmy, że żyje z Jane Doe. Jej jednak również nie udało nam się znaleźć.
** Autorzy: Allan Lazar, Dan Karlan, Jeremy Salter, ''101 postaci, które zmieniały świat, choć nigdy nie żyły'', wyd. Świat Książki, Warszawa 2007, ISBN 978-83-247-0714-0, tłum. Barbara Gadowska, s. 140.
** Autorzy: Allan Lazar, Dan Karlan, Jeremy Salter, ''101 postaci, które zmieniały świat, choć nigdy nie żyły'', tłum. Barbara Gadowska, wyd. Świat Książki, Warszawa 2007, ISBN 9788324707140, s. 140.



[[Kategoria:Prawo]]
[[Kategoria:Prawo]]

Aktualna wersja na dzień 01:36, 12 lis 2015

John Doe – w USA nazwisko używane dla określenia mężczyzny o niezidentyfikowanej lub ukrytej tożsamości; odpowiednik polskiego NN (Jana Kowalskiego).

  • John Doe to niewątpliwie sławny Amerykanin. Jego nazwisko występuje na oficjalnych dokumentach, w beletrystyce, a nawet w tytułach filmów, ale wszystkie nasze studia tematu nic nie przyniosły. Nie byliśmy w stanie czegokolwiek się o nim dowiedzieć. Wydawało nam się, że chwyciliśmy trop, gdy znaleźliśmy film Franka Capry z 1941 roku Meet John Doe. Okazało się jednak, że to oszust. Znaleźliśmy czterech Johnów Doe na Manhattanie, ale żaden z nich nie był tym, którego szukaliśmy. Poprosiliśmy również urząd podatkowy, ale niezbyt nam tam pomogli – też go szukają. Słyszeliśmy, że żyje z Jane Doe. Jej jednak również nie udało nam się znaleźć.
    • Autorzy: Allan Lazar, Dan Karlan, Jeremy Salter, 101 postaci, które zmieniały świat, choć nigdy nie żyły, tłum. Barbara Gadowska, wyd. Świat Książki, Warszawa 2007, ISBN 9788324707140, s. 140.