John Doe: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodany 1 bajt ,  7 lat temu
m
format, dr zmiana
(Utworzono nową stronę "'''John Doe''' - w USA nazwisko używane dla określenia mężczyzny o niezidentyfikowanej lub ukrytej tożsamości; odpowiednik polskiego NN (Jana Kowals...")
 
m (format, dr zmiana)
 
'''[[w:John Doe|John Doe]]''' - w USA nazwisko używane dla określenia mężczyzny o niezidentyfikowanej lub ukrytej tożsamości; odpowiednik polskiego NN (Jana Kowalskiego).
* John Doe to niewątpliwie sławny Amerykanin. Jego nazwisko występuje na oficjalnych dokumentach, w beletrystyce, a nawet w tytułach filmów, ale wszystkie nasze studia tematu nic nie przyniosły. Nie byliśmy w stanie czegokolwiek się o nim dowiedzieć. Wydawało nam się, że chwyciliśmy trop, gdy znaleźliśmy film Franka Capry z 1941 roku ''Meet John Doe''. Okazało się jednak, że to oszust. Znaleźliśmy czterech Johnów Doe na Manhattanie, ale żaden z nich nie był tym, którego szukaliśmy. Poprosiliśmy również urząd podatkowy, ale niezbyt nam tam pomogli - też go szukają. Słyszeliśmy, że żyje z Jane Doe. Jej jednak również nie udało nam się znaleźć.
** Autorzy: Allan Lazar, Dan Karlan, Jeremy Salter, ''101 postaci, które zmieniały świat, choć nigdy nie żyły'', tłum. Barbara Gadowska, wyd. Świat Książki, Warszawa 2007, ISBN 978-83-247-0714-0, tłum. Barbara Gadowska9788324707140, s. 140.
 
 
[[Kategoria:Prawo]]

Menu nawigacyjne