Sasha Strunin

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Sasha Strunin (2007)

Sasha Strunin (właśc. Aleksandra Igoriewna Strunina; ur. 1989) – polska piosenkarka pochodzenia rosyjskiego.

  • Moja pani profesor zaprosiła na lekcję producenta, który szukał młodej wokalistki. Powiedziała mu, że uczy dziewczynę, która jest doświadczona w śpiewaniu festiwalowym i przerosła już konkursy wokalne dla młodzieży (…) Producent przyszedł na lekcję i poprosił, żebym coś zaśpiewała. Wybrałam piosenkę Céline Dion i usłyszałam: „Dobrze, to my się widzimy za tydzień, przyjdź z rodzicami” (…) Okazało się, że powstaje nowy zespół i że może to być coś fajnego. Tak pojawiło się Jet Set.
  • Czuję się Polką, myślę po polsku, to mój pierwszy język. Miałam trzy lata, jak tu przyjechałam. Tu się wychowałam, tu chodziłam do przedszkola, szkoły. Moja babcia jest Polką i była bardzo szczęśliwa, gdy tu wróciliśmy, jako rodzina.
  • Problem zaczął się w momencie, kiedy ja dalej się rozwijałam, uczyłam i chciałam robić rzeczy poważniejsze, a tymczasem miałam nadal śpiewać te same piosenki, które wykonywałam, mając lat 15. Miałam wrażenie, że oszukuję publiczność.
  • Prototypem albumu była moja książka, którą sama zrobiłam, która składa się z moich zdjęć, wspomnień, różnych intymnych historii, zapisków emocjonalnych. Tę książkę dałam Gary’emu i tak powstało 11 historii. Każda piosenka na tej płycie to jest jedno z moich opowiadań.

O Sashy Strunin[edytuj]

  • To dziewczyna, która ze swoją osobowością sceniczną, urodą, fotogenicznością, zdolnościami, świeżością i niemałym doświadczeniem estradowym już dawno powinna być europejską gwiazdą. Ba… Ona już dawno powinna być prawdziwą polską gwiazdą.
  • Sasha Strunin to śliczna dziewczyna (…) Chyba czasami lepiej być ślicznym i milczącym.