Ryszard Grobelny

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ryszard Grobelny

Ryszard Grobelny (ur. 1963) – polski działacz samorządowy, prezydent Poznania w latach 1998–2014.

  • Patrzyłem wtedy na poznańskich kibiców i zastanawiałem się, jak długo wytrzymają w sektorach. Co za idiota w ogóle nie reaguje na zachowanie kibiców Legii?! Przecież to zaraz doprowadzi do tego, że nasi kibice wyjdą ze swojej trybuny. Bo na pewno nie będą biernie czekać. Skoro tamtym wolno biegać, to dlaczego nie nam?
  • Poznań lubi spokój. Ja niekoniecznie. Poznań jest miastem, któremu – często niesprawiedliwie – przypina się tę łatkę. Ja jestem za tym, żeby tu się działo dużo ciekawych rzeczy…

O Ryszardzie Grobelnym[edytuj]

  • Na nowym stadionie za 700 milionów (nie do końca bezpiecznym i pomału rozkradanym, bo miasta już nie stać na jego ochronę) nie chce rosnąć trawa. Prezydent inwestuje ogromne pieniądze w jej porost, czym niedługo zasłuży sobie na ksywkę „Grobelny murawka” lub „Ryszard-za-miliard-trawka”. A trawa jak nie chciała rosnąć, tak nie rośnie.
  • Nie wiem, czy ten wpis politycznie opłaci się prezydentowi. Na pewno nie opłaci się Poznaniowi. Przez ten wpis prezydent potwierdza opinię, że Poznań jest miastem rządzonym pod dyktando pseudokibiców, która pojawiła się między innymi w tekście Magdaleny Środy we „Wprost”. A przecież służby prasowe prezydenta powinny walczyć z taką łatką.