Przejdź do zawartości

Russell Crowe

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Russell Crowe (2005)

Russell Crowe (ur. 1964) – australijski aktor.

  • Dziennikarka: Czy w związku z perspektywą rychłego powiększenia rodziny odczuwasz imperatyw, by definitywnie poniechać eksperiencji katalizujących uaktywnianie endogennego interferonu?
    Russell Crowe: Eee… Czego?
    Dziennikarka: Mówiąc po ludzku: przestaniesz chlać?
    Russell Crowe: Wiesz co, chyba muszę się napić! (śmiech) Mówiąc szczerze, to już trzeci miesiąc, odkąd nie tknąłem alkoholu. Odkąd wróciłem z trasy ze swoim zespołem, nie piję.
  • (…) każdy, choćby najbardziej fascynujący przestępca, musi natrafić na swojego przeciwnika, który go pokona i rzuci na kolana. Taka jest natura opowieści o policjantach i złodziejach i to właśnie tak bardzo w nich fascynuje widzów. Pojedynek dobra i zła, czyli temat uniwersalny, ponadczasowy i wiecznie atrakcyjny. Zwłaszcza w Ameryce, która teoretycznie ma być ojczyzną wolności i demokracji, a tymczasem zorganizowana przestępczość zakorzeniona jest głęboko w tym kraju…
  • Moi rodzice przeżyli ze sobą 42 lata i ich związek stanowił dla mnie zawsze pewien punkt odniesienia, ideał do naśladowania. Myślałem sobie: Jeśli kiedykolwiek miałbym się ożenić, to chciałbym, żeby moje małżeństwo wyglądało tak, jak u nich.
  • (…) trenuję tylko wtedy, gdy wymaga tego konkretna rola (…).

Zobacz też: