Robert Leszczyński

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Robert Leszczyński (2005)

Robert Leszczyński (1967–2015) – polski dziennikarz, krytyk muzyczny i gitarzysta.

  • Dlaczego odchodzę z Kościoła? Bo nie mam wyjścia, proszę księdza. Muszę. Ściślej – zostałem zmuszony. Im częściej jednak o tym myślę, tym ważniejsze wydaje mi się pytanie: dlaczego akurat teraz? Albo raczej: dlaczego dopiero teraz? (…) Odchodzę z Kościoła katolickiego, bo nie jestem katolikiem ani w ogóle osobą wierzącą. Dobry powód? Nie wadzę się więc z Bogiem, nie buntuję, nie mam momentu załamania, napadu wątpliwości. U mnie, proszę księdza, jest niestety „zupełnie pozamiatane”. Jestem ateistą odkąd pamiętam. Jest to dla mnie tak pierwotne, że nie potrafię dociec źródła.
  • Mam 36 lat i myślę inaczej niż współczesne pokolenie nastolatków, które wszystko mierzy kategoriami sukcesu. Oni pytają, czy płyta Krzyśka Zalewskiego odniesie sukces, a ja się zastanawiam, czy będzie dobra pod względem artystycznym. Czuję, że „trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci” – jak powiedział poeta.
  • Nie jestem audiofilem. Muzyki mogę słuchać nawet przez radio samochodowe. Uwielbiam to nawet, bo bardzo dużo podróżuję – ponad połowę tygodnia jestem poza domem. Kiedy się budzę, najpierw ustalam, gdzie jestem.