Przejdź do zawartości

Robert Korzeniowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Robert Korzeniowski (2006)

Robert Marek Korzeniowski (ur. 1968) – polski lekkoatleta, chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski i świata, dyrektor TVP Sport (2007–2009).

  • Król, a w tym wypadku raczej królowa, jest nagi. (…) Dziś Irenissima nie piastuje nawet żadnej funkcji w IAAF, tu też się zagapiła, a w dyskusji na temat bojkotu igrzysk pozostaje wierna zasadzie, że milczenie jest złotem. (…) Czas przekazać sztandar, a panią Irenę zapraszamy na cokół i obiecujemy wielbić dozgonnie za siedem olimpijskich medali. Na tym jednak poprzestańmy!
  • O karierze sportowej nie marzyłem. Chorowałem na reumatyzm i ktoś, kto znał mnie jako 12-latka, nawet pięciu groszy by nie postawił na moją karierę.
  • Powiem szczerze, że praca intelektualna w chodzie na dystansie 50 kilometrów polega na tym, żeby nie przegapić bidonów, które trzeba wziąć na drogę, bądź usłyszeć międzyczas pokonywanego okrążenia. Trzeba bardziej opierać się na intuicji, na zmysłach słuchu, zapachu, temperatury, niż na myśleniu. Owszem, decyzje trzeba podejmować odważne, ale im mniej refleksji, myślenia w trakcie zawodów, tym dla mnie lepiej. Można być intelektualistą przed, albo po, ale nie w trakcie.