Ricky King

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Ricky King (2006)

Ricky King (właśc. Hans Lingenfelder; ur. 1946) – niemiecki gitarzysta.

  • (…) bardzo sobie cenię, gdy ktoś w rozmowie ze mną używa mojego prawdziwego imienia. Z pseudonimu artystycznego, który figuruje również w moim paszporcie i umożliwia mi prowadzenie interesów, korzystam tylko w sprawach zawodowych.
  • Byłem głęboko poruszony, gdy zrozumiałem, jak dużo można się dowiedzieć ze Słowa Bożego, które zostało spisane dla naszego pożytku. Nadzieja, którą ono rozbudza, nie jest płonna, tylko mocno uzasadniona. Dzięki studium Biblii zrozumiałem, że nie muszę się zamartwiać problemami światowymi. Dowiedziałem się z niej, jak można sobie z tym radzić.
  • Chociaż zawsze wierzyłem w Boga, to jednak nigdy z własnej woli nie poszedłem do kościoła. Wydawało mi się, że Biblię można rozumieć po skończeniu studiów teologicznych. Mój kościół jednak nigdy nie dał mi podstaw do głębokiej wiary, a duchowni mnie rozczarowali.
  • Muzyka fascynowała mnie już od dzieciństwa. Pod koniec lat pięćdziesiątych zachwycałem się muzyką gitarową takich zespołów instrumentalnych, jak The Shadows i The Ventures. Zacząłem uczyć się grać na gitarze, gdy miałem 11 lat.
  • To raczej przypadek zrządził, że zagrany przeze mnie na gitarze instrumentalny utwór zatytułowany Verde nagle stał się przebojem.