Rafał Trzaskowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rafał Trzaskowski

Rafał Kazimierz Trzaskowski (ur. 1972) – polski polityk i politolog, doktor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie spraw europejskich. Poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, w latach 2013–2014 minister administracji i cyfryzacji, w latach 2014–2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, poseł na Sejm VIII kadencji.Od 2018 roku prezydent miasta Warszawy.

  • Naprawdę nie wierzę, że można całą kampanię zbudować wyłącznie wokół jednego tematu. Zwłaszcza że warszawiacy rozumieją, że – jakkolwiek rozliczenie win z przeszłości jest ważne – trzeba tę sprawę w końcu załatwić. Patryk Jaki, który jest prawą ręką ministra sprawiedliwości, nie potrafi przeprowadzić przez Sejm ustawy reprywatyzacyjnej, przez co zwyczajnie nie jest w tej kwestii wiarygodny. Może urządzać kolejne medialne przedstawienia, ale one nie rozwiążą problemu. Bez ustawy każdy prezydent stolicy dalej będzie musiał oddawać nieruchomości.
  • Po dzisiejszych występach Premiera w Strasburgu i ministra Wilda w Sejmie o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, dochodzę do banalnego, acz smutnego wniosku – rządzą nami sztukmistrz i iluzjoniści.

O Rafale Trzaskowskim[edytuj]

  • Jednak najciekawszym elementem strony [internetowej] jest seria ośmiu krótkich filmów, których bohaterowie poświęcają się w różny sposób - ginąc, jedząc cytrynę, chodząc w przebraniu wiedźmina, słuchając koncertu muzyki współczesnej - właśnie dla Rafała. Wśród osób uczestniczących w filmach znalazły się takie osoby, jak aktorzy Michał Żebrowski i Tomasz Karolak, czy piosenkarz Grzegorz Turnau. Każdy z nich pod koniec etiudy wypowiada zdanie robię to tylko dla Rafała.
  • Muszę Państwu powiedzieć, że byłam przerażona, jak usłyszałam, co prezydent Trzaskowski podpisał. A dlaczego? Śmiało mogę powiedzieć, że jest to zamach na nasze dzieci. Chcą wprowadzać do szkół edukację seksualną według standardów Światowej Organizacji Zdrowia.
  • W pewnym sensie punktem zwrotnym stała się europarlamentarna kampania Rafała Trzaskowskiego startującego w 2009 roku z 4 miejsca listy Platformy Obywatelskiej. Polityk ten, podówczas mało znany przeciętnemu Warszawiakowi, sprawnie posługując się mediami społecznościowymi skutecznie wypromował swoją kandydaturę. Jego posty pojawiały się na portalu Nasza Klasa, Facebook,Golden Line czy na blogu Salon 24. Specjalną rolę w kampanii tej odegrał serwis YouTube, na którym zamieszczano wiele zabawnych klipów promujących Trzaskowskiego. Nie bez znaczenia pozostawał także fakt, iż aktorami w odgrywanych „dla Rafała” scenkach byli bardzo znani polscy aktorzy filmowi i teatralni.