Rafał Jewtuch

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rafał Jewtuch

Rafał Jewtuch (ps. Jewta; ur. 1973) – polski zawodowy snookerzysta.

  • Jest to jakiś sposób na życie, na spędzanie wolnego czasu. Nie ukrywam, ze jest to też forma jakiejś tam pracy.(...) Całe moje życie jest związane ze snookerem – przyszła praca i obecna praca, i spędzanie wolnego czasu. Wszystko jest dostosowane do snookera. Proszę sobie wyobrazić, że nawet kiedy kupuję zwykła koszulkę, to sprawdzam, czy będzie mi się w niej wygodnie grało.
  • Psychologia to jest forma nauki wpływająca na schematyczność zachowania. Są pewne zabiegi, ćwiczenia, które mogą pomóc w utrzymaniu koncentracji, w zachowaniu pozytywnych emocji przy stole. Tak. A czy może pomóc w grach nawet sparingowych z lepszymi zawodnikami? Może, ale w niewielkim stopniu. Psycholog też musi mieć bazę, nad którą pracuje. Zdobywa ją poprzez twoje doświadczenie, które z kolei ty zdobywasz w meczach, w których ci nie idzie właśnie z dobrymi przeciwnikami. On musi takie mecze obserwować, a jest ich niewiele.
  • Staram się siedzieć, nie chodzić wokół stołu i to polecam wszystkim. Kiedy się czeka na swoja kolej, należy usiąść i czekać.