Przejdź do zawartości

Rafał Broda

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Rafał Broda (ur. 1944) – polski fizyk jądrowy, polityk, profesor nauk fizycznych.

  • Można się chłodno zastanowić – czym dzisiaj jest LPR? Niewątpliwie mamy główną postać lidera – Romana Giertycha, który dokonał swoistej autopromocji, bezwzględnie monopolizując wszystkie narzędzia kontroli partii i praktycznie większość okazji do wystąpień publicznych we wszystkich możliwych środkach masowego przekazu. Nie można tutaj pominąć zadziwiającej współpracy w tej autopromocji ze strony świata mediów, które bynajmniej nie kryją swego rzeczywistego i zdecydowanie negatywnego stosunku do dążeń, które programowo deklaruje LPR.
  • Wiem, że większość z Was jest szczerze oddana sprawom Polski, że Wasz zapał i energia to mocny atut organizacji politycznej, z którą chcecie wiązać Wasze działania. Z drugiej strony wiem, że zaistniały w kilku rejonach Polski przypadki, gdy Wasi przedstawiciele brali udział w dość gorszących sprawach, znacząco komplikujących atmosferę współpracy ze znacznie starszymi od nich działaczami poświęcającymi wielki wysiłek dla wspólnej sprawy. Jeżeli młodość jest atutem, to zobowiązuje ona także do pamiętania o związanych z nią brakach wielu nauk i doświadczeń życiowych, których zdążyli posmakować ludzie starsi. Dlatego w polityce obowiązuje, często niepisana zasada cenzusu wieku. Proszę Was byście starannie rozważali atrakcyjne oferty, które Wam są składane, byście ważyli odpowiedzialność związaną z zajmowaniem różnych funkcji i stanowisk, byście się niepotrzebnie nie spalili w przedwczesnych startach.
  • Zespół Katolickiej Agencji Informacyjnej, kierowany przez Prezesa Marka Przeciszowskiego pod nadzorem Rady Programowej, od wielu lat stara się dokuczyć słuchaczom Radia Maryja, co więcej nie ukrywa podstawowego celu tych wysiłków, jakim jest zamknięcie Radia. To Radio od dawna drażni Agencję, bo jego służba Prawdzie w nadzwyczaj skuteczny sposób dociera do Narodu, a przełamywanie monopolu informacyjnego wprost zagraża propagowanemu przez KAI procesowi transformacji Kościoła w kierunku 'ideału', który zdołano już urzeczywistnić w postępowych krajach Europy.