Piotr Cyrwus

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Piotr Cyrwus

Piotr Cyrwus (ur. 1961) – polski aktor i reżyser teatralny.

  • Cieszę się, że potrafiłem wykreować postać Ryszarda Lubicza, która budzi tyle emocji i daje mi popularność. Choć z drugiej strony dla aktora taka rola może być przekleństwem, bo wszyscy myślą, że prywatnie jestem taki sam. A przecież to tylko stworzona przeze mnie postać.
  • Gdy kończyłem Szkołę Teatralną w Krakowie, była moda, że wszyscy aktorzy śpiewali. Ale wtedy nie chciałem robić nikomu konkurencji. Teraz przyszedł czas, żeby w ramach poszerzania swojego emploi sięgnąć po śpiew. Ale spektakl teatralny to przecież nie występ w Sopocie. Piosenki mają coś znaczyć i opowiadać pewną historię. Nawet śpiewając, jestem aktorem i tak chciałbym być odbierany.
  • Magia teatru jest dla mnie tak fascynująca, że mógłbym dniami i nocami zanurzać się w tej przestrzeni. Do wszystkiego, pewnych ról czy zdarzeń, trzeba jednak dorosnąć. Pewnie, że nęci człowieka ciągłe bycie i granie. Jednak teraz widzę, jak ważne w tym zawodzie są doświadczenie i cierpliwość. Miłość do tego, co się robi, pozwala nam wyjść na scenę i dzielić się naszą wrażliwością i postrzeganiem świata. To jest chyba moje marzenie: żebym mógł dzielić się z publicznością moimi „obrazami świata”.

O Piotrze Cyrwusie[edytuj]

  • Dobry aktor zagra wszystko, jeśli musi i chce. Taka to praca. Zagra krzesło. Nawet widelec albo turonia. A jak trzeba, to Ryśka z Klanu i wąsatego mafiosa. Jak Cyrwus.

Zobacz też[edytuj]