Paweł Mariusz Chojecki

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Paweł Mariusz Chojecki (ur. 1963) – polski dziennikarz, publicysta, działacz religijny i polityczny.

 • Broń osobista czyni człowieka bardziej odpowiedzialnym, daje mu pewność siebie wobec wrogów zewnętrznych i realnie odstrasza bandytów (z urzędnikami zdeprawowanego państwa włącznie – że przypomnę pamiętny dialog Kozaków z królem Władysławem IV: „… gdyśmy na krzywdy i uciski nasze płakali, pan nasz rzekł: A to nie macie samopałów i szabli u boku?”).
  • Źródło: Trudne wersety, Lublin, 2019, s. 157.
 • Całe zbory się dzielą. Wspólnoty lokalne chcą występować z wyznań, które się sprzeniewierzyły wierności Jezusowi. Ci ludzie przeżywają ciężkie chwile. Dla nas, patrząc z boku, jest to oczywiste – prawda albo fałsz, wierność Jezusowi albo zaprzaństwo czy to katolickich, czy protestanckich biskupów. Jedni mówią, że festiwal jest dobry, od Boga, a drudzy, że jest z piekła rodem. To jest miecz, który rozdziela nawet rodziny.
 • Dwójka dzieci, nie wiadomo, czy opętanych, czy porąbanych, czy zwiedzionych, przekupionych czy jeszcze co innego, objawia światu bzdety niemające nic wspólnego z prawdą o Bogu, każące się do jakiejś baby modlić, a czczą to jako objawienie. To jest właśnie różnica między katolicyzmem a biblijnymi kościołami. To jest różnica między katolicką Europą a protestanckimi, biblijnymi Stanami.
 • Kaczoryzm nie jest ideałem i nie gwarantuje naprawy wszystkiego, co kuleje. Daje jednak szansę na obronę resztek niepodległości (waluta, armia, sprawna policja służąca obywatelom, a nie przestępcom), ożywienie gospodarki (…). I przede wszystkim, to szansa na szukanie dróg korzystnej dla narodu polityki zagranicznej.
  • Źródło: Przemysław Wesołowski, Kultura polityczna w internetowych serwisach dziennikarstwa obywatelskiego w kontekście wyborów Prezydenta RP w 2010 roku, pod red. Jan Garlicki, Kultura polityczna internautów w Polsce, Studia Politologiczne 2011, s. 193.
 • Każdy więc, kto dziś przykłada w jakiejkolwiek sposób rękę do ekumenizmu i współpracy z Kościołem rzymskokatolickim, musi mieć świadomość, że bierze udział w zwodzeniu wierzących i diabolicznym spisku mającym zniewolić mieszkańców ziemi (Obj. 17:1–15).
 • Komorryzm to wasalizacja Polski na długie lata. To planowe niszczenie rodziny (pięciolatki, przemoc w rodzinie, homoinwazja) i gospodarki (gaz łupkowy niebezpieczny, lepszy radziecki), i państwa (destrukcja armii, lekkomyślność przeciwpowodziowa, zapaść komunikacyjna Polski Wschodniej). (…) Zwycięstwo Komorryzmu może na trwałe osłabić zdolność narodu do samostanowienia, czego odwrócenie będzie znowu wymagało powstania. Lepiej powstańmy teraz od telewizorów i pofatygujmy się do urn!!!
  • Źródło: Przemysław Wesołowski, Kultura polityczna w internetowych serwisach dziennikarstwa obywatelskiego w kontekście wyborów Prezydenta RP w 2010 roku, pod red. Jan Garlicki, Kultura polityczna internautów w Polsce, Studia Politologiczne 2011, vol. 21, s. 193.
 • Po okresie komunizmu odziedziczyliśmy społeczeństwo przyzwyczajone do dominacji władzy i lekceważenia swoich praw i wolności. Przez dwadzieścia lat tzw. wolnej Polski nie zrobiono wiele, by obudzić w Polakach pragnienie wolności osobistej i świadomość podmiotowości w życiu społeczno-politycznym. Pokłosiem tego zaniedbania jest obecna bierność Polaków w angażowaniu się w sprawy publiczne. Społeczeństwo nie reaguje na kolejne skandaliczne zaniedbania rządu, afery korupcyjne czy łamanie obietnic wyborczych. Nawet groźba nacjonalizacji naszych pieniędzy odłożonych na indywidualnych kontach OFE nie wywołała stosownej reakcji obywateli. Nic dziwnego, że rząd PO-PSL nie liczy się z tak biernym społeczeństwem.
 • Tacy ludzie jak Korwin są lewakami. To jeden z największych lewaków w Polsce. On głosi rozwiązłość seksualną i mówi, żeby rozsiewali swoje geny nie wiadomo gdzie. To jest największy oręż lewactwa do zniszczenia konserwatyzmu!
 • W kościelnych gazetach ukazywały się setki artykułów, w których sławiono osiągnięcia "największego syna ojczyzny" Bolesława Bieruta, "bastionu pokoju" Związku Radzieckiego.
  • Źródło: Lustracja pastorów, Idź Pod Prąd 2007, nr 12 (41), s. 7
 • W tym roku przypada setna rocznica niepodległości Polski, Polacy ciężko pracowali na rzecz niepodległości wielu krajów, dlatego mamy nadzieję wspierać Tajwan przeciwko KPCh, a także zachęcać Tajwan do ogłoszenia niepodległości.