Przejdź do zawartości

Olivia Addams

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Olivia Addams (2020)

Olivia Addams (ur. 1996) – rumuńska piosenkarka i autorka tekstów.

  • Inspiracja przychodzi zewsząd, jeśli tylko jest się uważnym. Inspiracją dla mojego ostatniego singla były dwie chińskie rybki całujące się i zwisające z mojego okna na szczęście. Pomyślałam o nich i w ten sposób powstała piosenka o miłości. Chwytam wszystko, co mnie otacza i inspiruję się każdą chwilą w moim życiu. Czasami czuję, że przyciągam pewne sytuacje, doświadczenia, aby móc lepiej o nich pisać.
  • Powiem szczerze, że kiedy byłam mała uważałam, że istnieje wiele rzeczy ważniejszych niż miłość. Wierzyłam bowiem, że będę szczęśliwa tak długo, jak długo trwać będzie moja kariera, a miłość jest tylko opcją, niekoniecznie potrzebną dla mojego dobrego samopoczucia. Byłam przekonana, że staję się przez nią wrażliwa, zaś wrażliwość ta przeszkadza skupić się na pracy. Dorastając osiągnęłam wszystkie te wspaniałości (a one sprawiały mi radość), lecz nadal nie byłam szczęśliwa. Miałam wrażenie, że czegoś mi jednak brakuje. Z czasem odkryłam, że choć miłość uczy wrażliwości nadaje też sens naszemu życiu. Miłość mnie inspiruje, ogrzewa, sprawia że chcę osiągnąć najlepszą wersję siebie. Wierzę dziś zatem, że wszystko w życiu zaczyna się od miłości, a to prowadzić może do wielkich rzeczy.
  • Dla mnie Dumb jest bardzo osobiste. Opowiada moją historię, historię dziewczyny ze złamanym sercem, która miała już dosyć swojego partnera i zdecydowała, że czas zmienić rolę ofiary na rolę gangstera. Chodzi o to, aby znaleźć swoją wewnętrzną kobiecą moc i być wystarczająco silnym, aby porzucić to, co ci nie służy. Cała koncepcja teledysku zabrała mnie i cały mój zespół w szaloną podróż, ponieważ naprawdę chcieliśmy przekazać w zabawny, ale i potężny sposób przesłanie piosenki. Scena „sprzątania”, w której przynoszę jednorożca, wiele dla mnie znaczy. Jednorożec jest pełen wrednych określeń, takich jak „jesteś brzydki” lub „niegodny”, oraz innych słów, które wpływały na mnie z biegiem czasu, kiedy byłam ofiarą zastraszania. Fakt, że moje dziewczyny pomagają mi zmyć te słowa, oznacza, że poszłam dalej i rozkwitłam, więc takie określenia nie mają już na mnie wpływu. Jestem bardziej niż dumna z ostatecznych rezultatów tego teledysku, wyszły tak, jak je sobie wyobrażałam.
  • Tak, to bardzo osobisty utwór, gdyż opowiada moją historię – historię dziewczyny ze złamanym sercem, która ma już tego dosyć i stwierdza, że nadszedł czas, by przeistoczyć się z ofiary w gangstera. Toksyczne związki, nieustające konflikty, wciąż tkwisz w tym wierząc, że kiedyś znów będzie lepiej. Dumb opowiada więc o odnalezieniu swojej wewnętrznej kobiecej mocy i byciu na tyle silnym, aby odrzucić to, co już nam nie służy.