Odie

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Odie (w tle)

Odie – postać fikcyjna z komiksów o Garfieldzie, ograniczony intelektualnie pies Jona Arbuckle’a.

O Odie’m[edytuj]

  • Odie to bardzo wdzięczna postać. Jest taki energiczny i elastyczny. Stanowi wspaniałe tło dla Garfielda – to jego worek treningowy z językiem. Historyjki z Odiem powstają inaczej niż historyjki z Garfieldem: nie tyle w wyniku procesu myślowego, ile nastroju. Kiedy chcę narysować Odiego, odprężam się i dostaję głupawki. (Mogę się nawet trochę ślinić). Jednym słowem: upodabniam się do mojego bohatera.
    • Autor: James Robert Davis
    • Źródło: Jim Davis, Mark Acey, Scott Nickel, Brett Koth, Thomas Howard, Odie bez smyczy! Garfield wypuszcza psa, tłum. Zuzanna Naczyńska, Wydawnictwo Egmont Polska, Warszawa 2007, ISBN 9788323784982, s. 65.
  • Przez te wszystkie lata powstało jakieś 1400 historyjek z Odiem – to bardzo dużo śliny i śmiechu. Wybranie zaledwie dwunastu nie było łatwym zadaniem. Starałem się dać przykłady humoru zarówno wizualnego, jak i słownego, choć niewątpliwie Odie ma większy talent do tego pierwszego. Do moich „najulubieńszych” należy historyjka z 27 kwietnia 1989 roku. Widzimy tam, jak Odie siedzi sam w domu, słuchając Mozarta i czytając Wojnę i pokój. Myślę, że zawsze go o to podejrzewaliśmy. Przecież nie może być tak głupi, na jakiego wygląda, prawda? Odie musi udawać.
    • Autor: James Robert Davis
    • Źródło: Jim Davis, Mark Acey, Scott Nickel, Brett Koth, Thomas Howard, Odie bez smyczy! Garfield wypuszcza psa, tłum. Zuzanna Naczyńska, Wydawnictwo Egmont Polska, Warszawa 2007, ISBN 9788323784982, s. 64.