Obraz Matki Boskiej z Koźla

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Obraz Matki Boskiej z Koźla

Obraz Matki Boskiej z Koźla – wizerunek przedstawiający Maryję z Dzieciątkiem w typie Hodegetrii, znajdujący się w parafialnym kościele św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Obraz otoczony jest lokalnym kultem religijnym i uważany za cudowny.

  • Dziewico Niepokalana, Matko Boga i Matko ludzi! Bóg w swej opatrzności wybrał Cię, byś dała światu obiecany dar zbawienia – Jezusa Chrystusa, odwieczne słowo Boga. On obdarował Cię „pełnią łaski”. Tyś stała się Służebnicą Pańską. Pod krzyżem otrzymałaś posłannictwo Matki całej rodziny ludzkiej. Jesteś i naszą matką. Twoje serce i ramiona są otwarte, by przygarnąć i wspomóc wszystkich, którzy do Ciebie przychodzą. Spojrzyj, Droga Matko, na nas, Twoje dzieci, zagubione w wirze codziennego życia, przychodzące do Ciebie z pełnym zaufaniem i miłością. Bądź nam drogą do Twojego Syna, który jest dla nas źródłem życia, miarą postępowania, otuchą strapionych, nadzieją umierających i naszym zbawieniem.
    Przychodzimy z ufnością przed Twój czcigodny obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Wspieraj Twoim wstawiennictwem nasze rodziny, dzieci i młodzież.
    Otaczaj opieką ludzi chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i opuszczonych. Pomóż nam nie zagubić sensu ludzkiego życia, gdy przychodzi się zmagać z troską o chleb codzienny. Bądź nam przewodniczką po ścieżkach naszego życia i wypraszaj u Twojego Syna potrzebne nam łaski na każdą chwilę życia.
    Matko Najświętsza i Matko nasza, Ty jesteś naszą wspomożycielką i orędowniczką u Twojego Syna. Pojednaj nas z Nim. Wstawiaj się za nami i prowadź nas do Niego. Amen.