Mitt Romney

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mitt Romney

Willard Mitt Romney (ur. 1947) – amerykański polityk, działacz Partii Republikańskiej, gubernator stanu Massachusetts w latach 2003–2007, kandydat w wyborach prezydenckich (2012).

  • Dlaczego w pasażerskich samolotach nie otwierają się okna? Gdyby się otwierały, pasażerowie mieliby lepszy dostęp do tlenu na wypadek pożaru, mieliby gdzie uciec. To duży problem i trzeba coś z tym zrobić.

O Mittcie Romneyu[edytuj]

  • Romney w kampanii oskarża związki zawodowe, iż swymi żądaniami przyczyniają się do likwidacji miejsc pracy (zakładów i branż), zmniejszając ich rentowność dla biznesu. Przede wszystkim oskarża centralę AFL-CIO. (…) Spotkanie z Romneyem było z Pana strony daleko idącą niewdzięcznością wobec amerykańskich przyjaciół związkowców, pomagających Panu w czasie stanu wojennego jak i po reaktywacji związku. Spotkania Mitta Romneya zarówno z Panem, jak i Premierem czy Prezydentem, mogę podsumować krótko – trafił swój na swego. Mówiąc wprost, były to spotkania ludzi zwalczających związki zawodowe i prawa pracownicze.