Przejdź do zawartości

Mieczysław Aszkiełowicz

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Mieczysław Aszkiełowicz (ur. 1957) – polityk, poseł na Sejm IV i V kadencji.

  • Chciałbym zadać pytanie odnośnie do podatku akcyzowego od olejów smarowych kupowanych w krajach wspólnotowych. Przykładem jest firma na Warmii i Mazurach, Uniszewo, gdzie po prostu zakupiono olej smarowy do produkcji smarów z krajów wspólnotowych i został on zatrzymany w celu opłacenia akcyzy, podczas gdy jest zwolniony z akcyzy. Wielokrotnie zadawałem w tej sprawie pytania pani premier. Nie wiem, może nie dotarły do niej osobiście i odpowiedzi są bardzo oględne. Jesteśmy w Unii Europejskiej i powinniśmy przestrzegać prawa unijnego.
    • Źródło: wystąpienie w Sejmie, 22 sierpnia 2007
  • Nie wiem, co dokładnie pasza zawiera, bo producenci, zasłaniając się tajemnicą, nie wyszczególniają składników. A państwo powinno nałożyć na nich taki obowiązek i kontrolować wytwórnie (...). Na Zachodzie krowy nienaturalnie przybierają na wadze, łamią im się nogi nieprzygotowane, by dźwigać tak duży ciężar.
  • Program przedwyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej był prospołeczny. Dzisiaj widzimy, że ten program nie jest realizowany. Były, panie premierze, tzw. grupy programowe, które miały przygotować program w kierunku rozwoju gospodarczego. Dzisiaj go nie ma.
    • Opis: pytanie do premiera Leszka Millera, 13 czerwca 2003.
  • Zainwestowałem w gospodarstwo 300 tysięcy zł, w tym 100 tysięcy wziąłem kredytu. Mam 42 krowy mleczne. Dwa lata temu za mleko w klasie ekstra mleczarnia płaciła mi 90 groszy za litr. Teraz płaci mi za takie samo mleko 65 groszy. Kiedy pytam, dlaczego cena spadła, to mówią mi, że rosną im koszty, bo ze strony państwa brak jest interwencyjnego skupu masła, sera, mleka w proszku. Magazyny mleczarń puchną od nadmiaru zapasów.
  • Zawiodłem się na polityce i Lepperze. To jest seksafera. To jest to wszystko, co się teraz dzieje. To są ludzie, którzy od dłuższego czasu znaleźli się w otoczeniu Leppera. Mam tego dosyć.