Przejdź do zawartości

Microsoft Windows

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Logo systemów Microsoft Windows

Microsoft Windows – rodzina kilku systemów operacyjnych wyprodukowanych przez firmę Microsoft.

  • Paradoksalnie, doskonała znajomość i ciągłe używanie tylko jednego systemu operacyjnego (Windowsa) utrudnia – a czasami wręcz uniemożliwia – naukę innych opartych na odmiennych zasadach oprogramowań. Ekonomiści nazywają to zjawisko blokadą innowacyjną. Dlatego pluralizm metodologiczny w nauczaniu informatyki jest konieczny właśnie z punktu widzenia praw rządzących ekonomią elektroniczną, szkoła powinna uczyć uczenia się.
  • On jest stworzony tak, aby użytkownik nic nie mógł zepsuć. Ma dużo automatycznych systemów i dlatego jest przez ludzi akceptowany.(…) Ma małe możliwości konfiguracyjne. Nie można w nim nic samodzielnie edytować, można jedynie wybrać z dostarczonych przez producenta możliwości. Bardzo mała jest też wydajność Windowsa. Na liście 500 najszybszych komputerów na świecie maszyny z Windowsem stanowią 1 proc.
  • Szacuję, że w 2009 r. na świecie przybyło około 300 milionów pecetów z systemem Windows. Część z nich została sprzedana bez Windows, ale i tak zostały na nich zainstalowane pirackie kopie systemu.