Michał Kula

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Michał Kula, 2007

Michał Kula (ur. 1955) – polski aktor i reżyser teatralny.

  • Kasia ma 15 i pół roku. Kończy gimnazjum. Od kilku lat wygrywa w konkursach recytatorskich, ma świetny słuch, warunki aktorskie. Jest utalentowana. Myślę jednak, że aktorką nie będzie i bardzo się z tego cieszę. Cóż, obserwuje jak ciężka to praca, ilu wymaga poświęceń. Kasia jest na tyle mądrą dziewczynką, że wybierze sobie odpowiedni zawód. I na szczęście, bo dla kobiety aktorstwo jest szczególnie niewdzięczne.
  • Moi profesorowie w Warszawie zawsze tłumaczyli, że aktor to takie zwierzę, które powinno być zadowolone z każdego zadania, jakie dostaje. Przez te 25 lat miałem może jedną, dwie role amantów. Pozostałe to postaci charakterystyczne, które zresztą wolałem, bo są znacznie ciekawsze.
  • Są różne szkoły. Z pewnością piękne, bogate kostiumy i scenografia stanowią wartość przedstawienia. Oszczędny spektakl działa natomiast na wyobraźnię, rozwija ją, wymusza aktywny odbiór. Uczy też dzieci, jak samemu bawić się w teatr.
  • Zawsze pozostaje nadzieja, że twarz w reklamie zwróci uwagę jakiegoś dobrego reżysera. Kolega z roku wiele lat robił reklamę Knorra, a teraz gra jedną z głównych ról w Klanie. Cóż, te nowele, serialiki dają aktorowi twarz. Od tego można się odbić.

Zobacz też: