Przejdź do zawartości

Mariusz Pujszo

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Mariusz Pujszo

Mariusz Pujszo (ur. 1957) – polski aktor, reżyser i scenarzysta.

  • Kiedy robiłem Królów życia czy Gunblast Vodka, prawdziwym komplementem dla mnie było, kiedy ktoś stwierdzał, że jestem tak prawdziwy, jakbym zupełnie nie grał. Mimo wszystko mamy tutaj do czynienia z określoną interpretacją.
  • Najfajniejsze jest to, że wszystko się miesza. Rzeczywistość z fikcją. Prawda z fałszem. Reżyseria z improwizacją.
  • Przez trzy lata starałem się zrobić w telewizji Road Movie. Szukałem reżysera, miałem swoją koncepcję tego filmu. Miała to być zajebista komedia obyczajowa. To miał być film zrobiony na wejście Polski do Unii Europejskiej. Chciałem jakby uprzedzić fakty i pokazać, jak grupa Polaków jedzie samochodem do nowej Europy. Wszyscy powtarzali, że to doskonały pomysł. I nic z tego nie wyszło. Dwa lata film był w telewizji przyblokowany. Potem sprzedałem go do TVN, gdzie tekst został całkowicie zmieniony. Weszły tam jakieś mafijne sytuacje... Naprawdę nie ma nawet czego komentować.
  • Przez wiele lat mieszkałem za granicą, poznałem mentalność Francuzów i jestem dziś kimś, kto patrzy na nas z pewnego dystansu, pozwala mi to na jakiś obiektywizm.
  • (...) środowisko filmowe jest tak samo wszędzie poróżnione i pełne zazdrości, jedni się lubią, a inni się nie lubią.
  • (...) tak powstał Hollywood. Dziewczyny płaciły. Pieniędzmi, albo w inny sposób.
  • W Polsce, jeżeli bierzemy do filmu nieprofesjonalistkę, każemy jej grać. Każemy. I ona jest sztuczna. Częsty komentarz widza: „O, wzięli jakąś lalę, która mówić nie umie”. Bo autorzy nie popatrzyli, jaka ona jest. Do roli krzykliwej trzeba szukać krzykliwej. Poszukiwać naturalności. Pomóc ludziom, by się otworzyli.