Przejdź do zawartości

Marit Bjørgen

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Marit Bjørgen

Marit Bjørgen (ur. 1980) – norweska biegaczka narciarska.

  • Jestem zadowolona, bo dostałam potwierdzenie, że praca wykonana latem przynosi efekty. W sobotę wygrałam sprint techniką klasyczną, a w niedzielę byłam druga w rywalizacji na 10 kilometrów. Oczywiście, strata aż 42 sekund do Therese Johaug była trochę za duża, ale myślę, że w kolejnym tygodniu uda mi się już do niej zbliżyć.
  • Kowalczyk jest zawodowcem i doskonale wiemy, że prowadziła przed olimpiadą w Vancouver osobne przygotowania ze swoim własnym zespołem. W jej przypadku jakiekolwiek podejrzenia są wykluczone. Ścisła elita tego sportu jest czysta.
  • Myślę, że już jest niezła. Doskonale wiecie, że Justyna zawsze potrzebuje kilku startów, by dojść do najwyższej formy. Doskonale wiem, że w tym roku Polka zaczęła przygotowania później niż zwykle, więc nie może być tak dobra od samego początku. Ale z biegu na bieg na pewno będzie coraz groźniejsza. Może jeszcze nie w Lillehammer, bo tam zostaną rozegrane dwa biegi techniką dowolną, w których jest nieco słabsza, ale jestem pewna że w połowie grudnia w Davos będzie już w optymalnej dyspozycji do walki o pierwsze miejsce.
  • Trudno mi zadeklarować, co jest największym celem na ten sezon. Mamy mistrzostwa świata w Falunn, na które na pewno przyjedzie mnóstwo norweskich kibiców, więc to będzie wyjątkowa impreza. Ale jest taka jedna impreza, której wciąż nie wygrałam. Mowa tutaj o Tour De Ski i można powiedzieć, że zwycięstwo w niej stawiam sobie za równorzędny cel do wygrania złota na mistrzostwach.