Marian Kwiatkowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Marian Kwiatkowski (ur. 1946) – polski polityk, rolnik, samorządowiec, senator III kadencji, poseł na Sejm IV kadencji.

  • Chciałbym również wspomnieć o patriotyzmie i przytoczyć przykład największego Polaka patrioty prymasa Wyszyńskiego. Padły słowa: miłość do ziemi ojczystej gwarantuje wolność i stabilność narodu. Przecież nie kto inny, tylko nasi nieprzyjaciele zwrócili na to naszą baczną uwagę w czasie okupacji, gdy mówili butnie: Nam nie są potrzebni Polacy, nam jest potrzebna ich ziemia. Rozpoczęła się wielka tragedia, rozprawa z narodem polskim. Wysiedlali Polaków i niszczyli warstwę, która broniła Polski przed tym, by nie stała się lotnym piaskiem.
  • Dyskutowany projekt rezolucji jest wyrazem protestu polskiej opinii publicznej wobec częstych wystąpień polityków niemieckich, których intencją jest podważenie ostatecznych i obowiązujących zmian własnościowych i społecznych, jakie zostały dokonane po II wojnie światowej. Niepokoi również to, że wystąpienia te znajdują poparcie w wypowiedziach czołowych polityków niemieckich, a także w izbie wyższej niemieckiego parlamentu. Intencją rezolucji jest skierowanie wezwania do naszych niemieckich sąsiadów do zaprzestanie takich wystąpień, bo są one przejawem rewizjonizmu moralnego i prawnego, a ponadto utrudniają proces pojednania europejskiego.
  • Naszą cześć i szacunek oddajemy wszystkim tym, którzy zdali najtrudniejszy egzamin z patriotyzmu, oddając krew i wartość najcenniejszą – życie – za swoje przekonania religijne, patriotyczne oraz umiłowanie do ziemi ojczystej. Tą uchwałą składamy hołd bohaterskim obywatelom polskim, którzy ulegli tragicznej eksterminacji tylko z tego powodu, że byli Polakami, kochali język polski i nie kryli się z polską tożsamością.
  • Umieszczenie jej na liście to decyzja Warszawy.
    • Opis: o ubiegającej się w Lublinie o mandat eurodeputowanej kobiecie oskarżonej o korupcję.
    • Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 8 maja 2004

O Marianie Kwiatkowskim[edytuj]