Magdalena Hudzieczek-Cieślar

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Magdalena Hudzieczek-Cieślar (2014)

Magdalena Hudzieczek-Cieślar (ur. 1973) – polska śpiewaczka, sopran; nauczyciel; dziennikarka.

 • Mikołaj jak Mikołaj i nawet Aniołek nie były aż takim dla nas postrachem, ale Diabełek? Niee, brr. Diabełek to była istota, która powinna dostać pedagogiczną nagrodę za intensywne pobudzanie naszej kreatywności myślowej. Wizja piekła w dziecięcej duszy malowała się tak czarno, że można było nią – niczym czarnym węglem – napalić w babcinym piecu. Do tego te widełki, różki, ogonek i diabełkowy wór z „oszkrabinami” czyli obierkami z ziemniaków, utwierdzały nasze duszyczki w przekonaniu, że piekło istnieje.
  • Źródło: Mikołajkowe bistory story, „Nowe Życie Pabianic”, 22 grudnia 2015.
 • Przetrwają te ptaki, które nie będą się bały podcięcia swoich skrzydeł i upadków. Przetrwają jeżeli nie pogrążą się w smutku bycia chwilowym nielotem. Podczas gdy ptaszę zaśpiewa i utuli swój smutek melodią…jego skrzydła odrosną i staną się mocniejsze. Kiedy ptak na nowo nauczy się latać zrozumie też, że bez względu na porę roku, bez względu na to jakim jest ptakiem i jakie ma pióra, ma prawo do lotu. Wie też, że posiada swoje skrzydła, którym ufa… i melodię, która te skrzydła będzie unosiła. Wreszcie, stanie się świadomy, że żadne inne gatunki latające nie mają prawa odbierać jego wolnej przestrzeni ani tym bardziej jego prawa do lotu.
  • Źródło: Wspomnienia belferskie na wesoło, „Kołowrotek Kulturalny”, październik 2014.
 • Mało, że Ewa namówiła Adama do grzechu i kobiecie przypadła bezwzględna wina, a Helena Trojańska piękną była i wielu z płci brzydkiej swą urodą kusiła doprowadzając do wielkiej wojny, to na domiar złego nasz kobiecy głos – w przenośni i dosłownie – też niejednemu mężczyźnie przeszkadzał. A wszystko zaczęło się od św. Pawła, który głosił, że kobieta powinna w kościele milczeć. Nie mnie teologicznie rozprawiać nad naukami św. Pawła, co nie zmienia niestety faktu, że papież Benedykt I będąc tym naukom wierny, w 578 roku wydał zakaz udziału kobiet w kościelnym życiu muzycznym, zabronił śpiewania kobietom w chórach kościelnych twierdząc, że głos ich wodzi na pokuszenie. I tak o to Kościół na wiele wieków odsunął kobiety od czynnego udziału w oficjalnym życiu muzycznym, a takie posunięcie sprawiło, że głosy żeńskie zaczęto zastępować głosami męskimi.
  • Źródło: Okaleczeni dla śpiewu, „Kołowrotek Kulturalny”, listopad 2014.
 • Nie ma nic cudowniejszego niż zawód, który jest jednocześnie przyjemnym obowiązkiem i pasją.
  • Źródło: Wokół nas, „Dziennik Łódzki”, 26 stycznia 2007.
 • Z przekazów mojej rodziny wiem, że muzyka od bardzo dawna towarzyszyła i wywierała wpływ na rodzinne życie. Prababcie podobno ładnie śpiewały, dalsi wujowie grali na skrzypcach, ciotki grały na fortepianie albo chodziły na chór. Babcie i dziadkowie śpiewali w chórze kościelnym, rodzice to też małżeństwo chórowe. Odkąd pamiętam muzyka wyrażana śpiewem zawsze gościła w mojej rodzinie. To zamiłowanie przechodziło z dziadków na rodziców, z rodziców na nas (…).
 • Zaobserwować możemy, że współczesny człowiek jest bardzo zmęczony tempem i ilością przekazywanych informacji, zagubił się w swych emocjach, relacjach z bliźnim. Potrzebuje ewolucyjnego resetu i powrotu do korzeni swojego jestestwa, odnalezienia swojego sacrum (…).