Przejdź do zawartości

Małgorzata Chmielewska

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Małgorzata Chmielewska (2016)

Małgorzata Chmielewska (ur. 1951) – polska społeczniczka.

  • Homoseksualiści nie powinni się nazywać grupą wykluczoną, bo mają dostęp do wszystkiego – do edukacji, do stanowisk, do mediów. Tak nie wygląda wykluczenie. Oczywiście indywidualnie ktoś może być niechętny wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej, ale podkreślam – to nie jest wykluczenie. Nie popieram jednak okazywania jawnej niechęci człowiekowi tylko dlatego, że jest inny.
  • Ja też jestem w jakimś sensie popularna i muszę ciągle robić rachunek sumienia z tego, po co, dla kogo występuję w telewizji i udzielam wywiadów. Bo ja robię to po to, by profity z tego płynęły nie dla mnie, ale dla tych, którym niosę pomoc. Bo tę popularność zdobyłam „na ich plechach” i dla nich. I muszę im to zwrócić.
  • Język polityków to język, który w ogóle nie powinien funkcjonować na szczytach władzy. Przestały mnie bawić przepychanki i walenie się po buzi w Sejmie, bo nie to jest najważniejsze dla życia narodu. Aczkolwiek oczywiście poziom, jaki reprezentuje duża część tzw. elit politycznych jest żenujący i obraża nas wszystkich.
  • Władze kraju w centrum Unii – po to, żeby napiętnować i obrzydzić grupę ludzi – puszczają w TVP materiały pornograficzne. To jest coś niewyobrażalnego. Takie metody były stosowane w propagandzie najgorszych momentów ludzkiej historii – od III Rzeszy po Rwandę. To są chwyty poza etyką, służące do usprawiedliwienia braku sumienia. Zatuszowania śmierci niewinnych ludzi, której można było uniknąć (…) Dzisiaj Chrystus leży w błocie na granicy. I my tego egzaminu z człowieczeństwa nie zdajemy.

O Małgorzacie Chmielewskiej

[edytuj]