Lou Bega

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lou Bega

David „Lou Bega” Lubega (ur. 1975) – niemiecki piosenkarz znany z przebojów z gatunku muzyki latynoamerykańskiej, pop i mambo takich jak Mambo No. 5.

  • W mojej muzyce musi być obecna radość; nie chcę śpiewać o tematach, które wywołują u mnie depresyjny nastrój. Nie – ja chcę uszczęśliwiać ludzi, chcę uszczęśliwiać siebie. Stąd radość w moich piosenkach. Na poziomie jakościowym bardzo trudno jest zawrzeć ją w muzyce. Zawsze łatwiej jest wywoływać u ludzi uśmiech, jak sądzę… Tak, jak robił to wielki Michael Jackson. Częściej dawał wywoływał u ludzi uśmiech niż łzy. To właśnie staram się robić.
  • Wielu ludzi mnie inspirowało, niekoniecznie z tych dziś żyjących. Jednym z nich był Louis Prima, amerykański muzyk włoskiego pochodzenia z lat 30. i 40. A także Sam Cook, niezbyt znany w Europie. Chociaż jego muzyka nie ma akurat wiele wspólnego z moją, to inspirował mnie wizualnie. Lubię ten styl, lubię wszystko, co dotyczy lat 40., 50. i 60. dwudziestego wieku. Czasem czuję się, jakbym urodził się kilka dekad za późno.
  • Zawsze pociągały mnie rytmy latynoamerykańskie, gorąca salsa. Mój ojciec je uwielbiał. Przez półtora roku mieszkałem w Miami, w USA, gdzie mniejszość latynoamerykańska jest dość liczna, a kultura bardzo popularna. Przybyłem tam w 1991 roku, za pieniądze zarobione za pierwszą płytę. Nie było to dużo, ale stwierdziłem, że chcę spróbować powalczyć o więcej.