Przejdź do zawartości

Lisa Marie Presley

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Lisa Marie Presley (2005)

Lisa Marie Presley (1968–2023) – amerykańska aktorka i piosenkarka. Córka Priscilli i Elvisa Presleyów, nazywana księżniczką rock and rolla, czterokrotnie zamężna, z Dannym Keoughem, Michaelem Jacksonem, Nicolasem Cage’em i Michaelem Lockwoodem.

  • Miałam dziewięć lat i właśnie byłam w Graceland, kiedy to się stało. Na początku czułam się bardzo zagubiona. Cierpiałam, ale oglądałam też jak świat cierpi. Ludzi zabierali do szpitala, tak byli wstrząśnięci śmiercią Elvisa. Dla mnie to było surrealistyczne doświadczenie. Mama martwiła się o mnie i zabrała mnie na miesiąc do Europy, jak najdalej od prasy i wiadomości.
  • Tak, [ojciec] rozpuścił mnie. Dostawałam wszystko, o co poprosiłam. Jeśli nie chciałam iść w nocy spać, nie miał nic przeciwko temu. Cały ten czas tylko dwa razy dał mi klapsa. Raz, kiedy bawiłam się zbyt blisko basenu, drugi raz, kiedy jego kolega przewiózł mnie na motorze. Wściekał się na mnie tylko wtedy, podejmowałam ryzyko.

O Lisie Marie Presley[edytuj]

  • Czyż ona nie jest tak piękna, jak matka?
    • Autor: Elvis Presley
    • Źródło: Leszek C. Strzeszewski, Elvis, PWM, Kraków 1986, s. 134.
  • Lisa Marie wyszła po raz pierwszy za mąż w wieku 20 lat, rok później zaszła w ciążę – prawie w tym samym wieku co ja. Długo o tym rozmawiałyśmy, ale potem i tak zrobiła to, co sama uważała za stosowne. Zupełnie jak jej ojciec. Niestety, jej małżeństwo nie przetrwało i muszę przyznać, że obie przez te lata miałyśmy problemy z mężczyznami. Obie dokonywałyśmy tych samych złych wyborów. Być może dlatego, że obie żyjemy w cieniu Elvisa: mężczyźni pojawiający się w naszym życiu muszą zrozumieć, że przebywanie z nami może być przytłaczające. Cały świat zawsze się nam przygląda.