Kręgle

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kręgle

Kręgle (ang. bowling) – rodzaj gry w kule, polegający na strącaniu nimi 9–10 ciężkich pionów (zwanych właśnie kręglami).

  • Kręgle to coś dla mnie. Lubię je, bo w trakcie gry ma się mnóstwo wolnego czasu. Wykorzystuję go, oczywiście, na podjadanie. Po rozwaleniu paru kręgli rzucam się na pizzę. Jasne, że lubię sobie walnąć kulą, ale nie mam cierpliwości, aby rozegrać cały mecz. Wolę skoczyć do baru na dużą kanapkę z indykiem i koktajl bananowy. Oczywiście dbam o styl… Liczy się fajna koszulka i odpowiednie buty. Jestem kulerskim kotem. Wolę świetnie wyglądać, niż świetnie grać w kręgle. Mecze rozgrywam w żołądku, ale za to w najlepszym stylu. Gra w kręgle jest dla przeciętniaków (no i co z tego?). To świetna zabawa dla wielkich, tłustych i owłosionych. Nie trzeba pakować ani faszerować się sterydami. Zapomnijcie o mięśniach! Moim sportowym idolem jest puszysty Fred Flinstone!
    • Postać: Garfield
    • Autorzy: Mark Acey, Scott Nickel, Alfabet Garfielda, tłum. Anna Niedźwiecka, Wydawnictwo Egmont Polska, Warszawa 2006, ISBN 8323718245, s. 58.