Konrad Imiela

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Konrad Imiela (2000)

Konrad Imiela (ur. 1972) – polski aktor, reżyser, wokalista, kompozytor i autor tekstów piosenek.

  • Jasne, że nie chciałbym nikogo naśladować, ale przecież i tak nikt nie powie, że gram Danny’ego, tylko Travoltę. Ludzie utożsamiają z nim tę postać. Zamierzam posłużyć się cytatami z Travolty.
  • Po napadzie przeprowadziłem tysiące rozmów z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.Debatowaliśmy o tym co się stało, kto i dlaczego nam to zrobił. Intrygujący był dla mnie ton tych rozmów – większość osób mówiła: mam nadzieję, że wasi oprawcy trafią na kilkadziesiąt lat za kratki i będą mieli zniszczone życie. Uświadomiłem sobie, że żyjemy w bardzo agresywnym społeczeństwie – agresją odpowiadamy na agresję.
  • W naszych realiach teatr potrzebuje twarzy, która będzie firmowała jego dokonania. Osoby, którą publiczność widziała w artystycznych przedsięwzięciach, zna jej gust, talent, wie, jakiego repertuaru i jakiej wizji może się po niej spodziewać. Ta twarz musi być twarzą artysty.
  • W zawodzie aktora talent często odchodzi na drugi plan. Wielką rolę odgrywa natomiast szczęśliwy zbieg okoliczności. Trzeba poza tym znać swoje walory i umieć je pokazać.
  • (...) zależy mi na tym, żeby Przegląd nie był co roku jakoś szczególnie sprofilowany. Po prostu chcemy prezentować na festiwalu najciekawsze wydarzenia z danego roku, jakie miały miejsce na pograniczu teatru i muzyki. Oczywiście ich osią i wartością podstawową ma być piosenka.

O Konradzie Imieli[edytuj]

  • Konrad Imiela zauważył, że aktor (Krzysztof Majchrzak) ilekroć udziela wywiadu, podsumowując jakąś myśl, mówi: „I to jest moja legitymacja”. Zespół jest właśnie zbiorem takich idei i postaw, które traktujemy jako swoje legitymacje.

Zobacz też[edytuj]