Katarzyna Hall

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Katarzyna Hall

Katarzyna Hall (ur. 1957) – polska nauczycielka, działaczka oświatowa i społeczna, urzędniczka samorządowy, minister edukacji narodowej, posłanka.

  • A ja proponuję, żeby szkołę oceniać wielowymiarowo, bo dziś to jest w ten sposób, że mamy jeden wskaźnik powszechnie znany, tym wskaźnikiem jest wynik egzaminu zewnętrznego. I oczywiście szkoła, która zbiera tych, można powiedzieć, najlepszych kandydatów, a tak bywa przecież w renomowanych liceach czy właśnie w niektórych wielkomiejskich gimnazjach, ma jak gdyby łatwiejszą sytuację, tam ci uczniowie łatwiejszym, można powiedzieć, nakładem wysiłku osiągną ten końcowy najlepszy wynik. I to nie może być jedyny wskaźnik postrzegania pracy szkoły. Naprawdę można dziś i mamy takie narzędzia i ten proces innego oceniania, takiego wielowymiarowego pracy szkół, można powiedzieć, rozpoczyna się, nowe procedury nadzoru pedagogicznego właśnie tak mają działać.
  • Jestem bardzo wdzięczna za tę inicjatywę. Edukacja regionalna jest ważną częścią tego, co powinno być przekazywane młodym ludziom w szkołach. Trzeba poznawać lokalne tradycje, wydarzenia sprzed lat. By uczyć się czegoś nowego trzeba zacząć od nauki o Małej Ojczyźnie. Wszelkie próby, w tym Regiopedia, to ważna inicjatywa, by te lokalność przybliżać. Będę uważnie śledzić Regiopedię. Jestem ciekawa, jak ten internetowy portal będzie się rozwijał.
  • W pewnym sensie tak. W niepublicznej szkole można projektować różne rozwiązania i szybko je wdrażać. Gdy przesiadłam z instytucji pozarządowej na poziom miasta, to nawet jeżeli miałam dobry pomysł, uzgodniony, to zawsze mnie wiązała perspektywa przyszłorocznego budżetu. A więc od pomysłu dzielił na rok z kawałkiem. W rządzie ta perspektywa jest jeszcze bardziej odroczona w czasie.Planujemy coś na całą kadencję i jeszcze wolniej się poruszamy. Na dodatek na poziomie rządu wszelkie plany przypominają zabawę w głuchy telefon.
    • Źródło: „Plus Minus”, 18–19 sierpnia 2018.
  • Życzę, by zasobów przybywało, by projekt rozwijał się z pożytkiem dla regionalnych społeczności i dla upowszechniania wiedzy, jak z perspektywy lokalnej uczynić wizję wychowawczą szkoły.

O Katarzynie Hall[edytuj]