Katarzyna Babis

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Katarzyna Babis (2017)

Katarzyna Monika „Kasia” Babis (ur. 1992) – polska autorka komiksów, rysowniczka, ilustratorka, malarka, autorka książek dla dzieci, aktywistka polityczna, youtuberka.

  • Andrzej Pilipiuk to autor przaśnego cyklu przygód Jakuba Wędrowycza – podstarzałego bimbrownika walczącego z duchami, wampirami i potworami. Częściej jednak w twórczości i wypowiedziach Pilipiuka natykamy się na zupełnie inny zestaw wrogów: imigrantów, komunistów, feministki, szkoły i przede wszystkim – urzędników. Ci ostatni wydają się szczególnie odbierać panu Andrzejowi smak życia.
  • Można się było tego spodziewać. Dowiaduję się, że jestem sfrustrowana, albo nazywają mnie lesbijką i feministką, w takim tonie, jakby to była obelga. Mam jednak dziesięć lat doświadczenia związanego z hejtem, więc jestem już na to mocno uodporniona. W sumie nigdy mnie to jakoś specjalnie nie uderzało, więc uznajmy, że postanowiłam wykorzystać tę supermoc, by głośno mówić o tym, co nie jest fajne.
    • Źródło: Jędrzej Dudkiewicz, Poruszenie w fandomie, „Wysokie Obcasy” nr 8 (1124), 20 lutego 2021, s. 24.
  • Nie będę specjalnie błyskotliwa, gdy powiem, że fantastyka stwarza ciekawe pole do tworzenia łatwo przyswajalnych metafor na temat rzeczywistości. Jak w książkach Terry’ego Pratchetta czy Ursuli K. Le Guin oraz pokrewnej literaturze science fiction, która w dużej części pisana jest jako diagnoza społeczeństwa i komentarz, w jakim kierunku może ono zmierzać.
    • Źródło: Jędrzej Dudkiewicz, Poruszenie w fandomie, „Wysokie Obcasy” nr 8 (1124), 20 lutego 2021, s. 26.