Karolina Dafne Porcari

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Karolina Dafne Porcari (ur. 1979) – polska[1] aktorka.

  • Każdy musi od czegoś zacząć, każda droga jest inna, ale tak naprawdę wszystko zależy od pracy, którą jesteśmy w stanie włożyć w nasze plany i pokory, którą powinniśmy przy tym zachować.
  • Kiedy porównałam estetykę, podejście do tego rodzaju sztuki, do przekazywania emocji, światopoglądu prezentowanego przez teatry polskie, rosyjskie, czeskie, do tych włoskich, francuskich, hiszpańskich, doszłam do wniosku, że pod każdym względem przyciąga mnie bardziej teatr polski niż włoski. Stwierdziłam, że jeśli mam podejmować taką drogę to muszę to zrobić w Polsce. I tak się tutaj znalazłam.
  • Kiedy postanowiłam zdawać do szkoły aktorskiej wszyscy mi mówili, że zwariowałam.
  • (...) Krystian Lupa otworzył mi myślenie na temat teatru, pracy nad rolą, podejście do tego zawodu, które jest mi bardzo bliskie. Gdzieś intuicyjnie czułam, że to jest ten właściwy kierunek, ale dopiero on otworzył moją wrażliwość, moje myślenie na coś takiego.
  • (...) w Warszawie mieszka mi się lepiej niż w Krakowie, bo tu jest więcej wolnej przestrzeni. Kraków jest wygodniejszy, nie ma takich odległości, jest bardziej „ludzki” pod jakimś tam względem, ale z drugiej strony jest dla mnie trochę za ciasny.

Przypisy: <references>

  1. Ma polskie i włoskie obywatelstwo.