Karol Radziszewski
Wygląd
Karol Radziszewski (ur. 1980) – polski artysta, malarz, performer, publicysta, autor instalacji, akcji, fotografii i filmów wideo.
- Poszukiwanie korzeni rozumiem bardziej jako poszukiwanie relacji i podobieństw, nie porządku przekazywania.
- Źródło: Magda Szcześniak, Dosyć tych okropności, Dwutygodnik.com, nr 87/2012.
- Projekty nie wynikają z żadnego poczucia misji. To nie jest tak, że chcę coś zrobić dla polskich gejów, że to dla nich odkrywam te historie. Moje wybory są bardzo subiektywne, ale jeśli ktoś może z nich skorzystać, to oczywiście super.
- Źródło: Magda Szcześniak, Dosyć tych okropności, Dwutygodnik.com, nr 87/2012.
- Wiemy, że Wittgenstein wsparł Trakla stypendium, w pewnym sensie to była relacja sponsor-sponsorowany. Obaj w każdym razie dążyli do spotkania, na pewno ze strony Wittgensteina w grę wchodziły inne uczucia niż ze strony Trakla. Oczywiście w dużej mierze jest to fantazja, właśnie zabawa z erotyczną potencjalnością. Fantazja ta narodziła się też z zaskoczenia, że ci niemęscy wedle dzisiejszych standardów mężczyźni (dodać trzeba jeszcze Davida Pinsenta, brytyjskiego przyjaciela i kochanka Wittgensteina) sami zgłosili się na wojnę. Interesowało mnie, w jaki sposób przypomnienie tej historii wpłynie na nasze historyczne rozumienie męskości. W jaki sposób wpłynie na nie to, że mężczyźni o nienormatywnej seksualności walczyli w I Wojnie Światowej, że wymieniali listy z kochankiem przez neutralną Szwajcarię, że odwiedzali się w szpitalach?
- Opis: o filmie „MS 101”.
- Źródło: Magda Szcześniak, Dosyć tych okropności, Dwutygodnik.com, nr 87/2012.