Przejdź do zawartości

Julie Delpy

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Julie Delpy (2002)

Julie Delpy (ur. 1969) – francuska aktorka, reżyser, scenarzystka, montażystka filmowa, kompozytor.

  • Dla mnie jako aktorki najciekawsze są zawsze sceny, w których niewiele lub wcale się nie mówi, jak również takie, w których jest wiele emocji. One są zawsze najtrudniejsze do zagrania.
  • Muszę być romantykiem, bo inaczej byłabym w zupełnie innym miejscu w moim życiu. Lubię rzeczy „czyste”. Może zabrzmi to dziwnie i pretensjonalnie, ale ja jestem „czysta”. To czyni mnie niepełnosprawną w tym biznesie. Bycie „czystą” nie jest koniecznie dobra rzeczą w show biznesie. Lubię tez pracować z „czystymi” ludźmi. (…) Jestem raczej realistyczną romantyczką. Nie lubię za dużo romantyzmu. No wiesz, głowa w chmurach… marzenia… itd. Lubię romantyzm mocno osadzony w rzeczywistości. A jeśli chodzi o kino, to jestem romantyczną marzycielką, bo chcę robić dobre filmy. Dziś, żeby robić dobre filmy trzeba być idealistą. Ja jestem wielką idealistką – idealistką do kości. To bywa bardzo trudne w dzisiejszym świecie.
  • Nie lubię Seksu w wielkim mieście. Jest zbyt agresywny. Owszem jest zabawny, ale z drugiej strony działa na mnie w sposób, którego nie lubię. Uważam, że w kobietach jest znacznie więcej niż pokazuje to ten serial.