Jelena Isinbajewa

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Jelena Isinbajewa, MŚ Berlin, 2009

Jelena Gadżijewna Isinbajewa (ros. Елена Гаджиевна Исинбаева; ur. 1982) – rosyjska lekkoatletka uprawiająca skok o tyczce.

  • Jestem zmotywowana, zdrowa i bardzo zadowolona z mojej formy w tym stadium pracy treningowej. Mój trener Witalij Pietrow i ja spędziliśmy wiele czasu pracując nad podstawami przygotowania fizycznego. Dały mi one solidną bazę formy sportowej. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by znowu wygrywać. Zacznę od mityngu w Moskwie, potem wystartuję w Doniecku, w mityngu gwiazd tyczki Siergieja Bubki, a następnie w jednym lub dwóch mityngach przed halowymi mistrzostwami Europy. Jestem pewna, że to będzie dla mnie dobry sezon.
  • Mam już dość wstydu i tłumaczenia się przed wszystkimi z moich niepowodzeń, dlaczego nie wygrałam i nie zdobyłam złotego medalu.
  • Trzeba w pełni koncentrować się na sporcie. Jeśli tak nie jest, sport mści taką zdradę. (…) Mam 27 lat i nie jestem zamężna. Oczywiście, mam życie osobiste, a ono odrywa od sportowej pracy. Na Zachodzie kobiety wychodzą za mąż po trzydziestce, ale ja żyję przecież w Rosji!
  • Wszyscy oczekują ode mnie tylko zwycięstw, a to jest bardzo trudne. Chciałabym wziąć time-out i przez rok odpocząć. Ale to nie znaczy, że zerwę ze sportem. Myślę o starcie w igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012) i mistrzostwach świata w Moskwie (2013). Po prostu czuję się bardzo zmęczona, zwłaszcza psychicznie.