Janusz Waluś

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Janusz Waluś (ur. 1953) – polski kierowca rajdowy, następnie po emigracji do Republiki Południowej Afryki działacz Partii Narodowej, zwolennik ultraprawicy, który 10 kwietnia 1993 zastrzelił południowoafrykańskiego czarnoskórego przywódcę komunistycznego – Chrisa Haniego.

  • Wychodził ze swojego samochodu. Wsadziłem pistolet Z88 za pasek z tyłu moich spodni i podszedłem do niego. Nie chciałem strzelać w plecy, więc zawołałem: „Mister Hani”. Odwrócił się, a ja wyciągnąłem pistolet i strzeliłem w niego. Kiedy się przewracał, strzeliłem drugi raz. Tym razem w głowę. Kiedy upadł na ziemię, oddałem jeszcze dwa strzały w skroń. Zaraz potem wsiadłem do samochodu i odjechałem stamtąd najszybciej, jak to było możliwe.

O Januszu Walusiu[edytuj]

  • Karanie śmiercią winnych szczególnie ciężkich nieprawości może być moralnie dobre, jednak pod warunkiem, że taką sankcję orzekają i wymierzają przedstawiciele legalnej władzy po uprzednim starannym zbadaniu sprawy. To bowiem „władza nosi miecz by karać zło” (Rzymian 13: 4), nie zaś „Kowalski” czy „Nowak” pragnący zostać nowym Breivikiem, Januszem Walusiem albo bohaterem filmów z serii „Życzenie śmierci”.